AutoNews

10 запчастин та розхідників автомобіля, термін придатності яких серйозно обмежений

То в чому сенс такої самостійності? Річ в тому, що якість багатьох деталей автомобіля характеризує не стільки популярність бренду запчастин, скільки терміни та правильність їх зберігання.

1. П’ять запчастин з обмеженим терміном придатності

Ремінь ГРМ

Це може здатися дивним, але автомобільні запчастини, як і багато продуктів харчування, мають свій термін придатності. Після його закінчення запчастина може втратити цілу низку своїх функцій і навіть призвести до ланцюгової реакції, калічачи сусідні деталі транспортного засобу, що призведе до серйозного ремонту на СТО.

До таких елементів з обмеженим терміном зберігання можна віднести такі деталі:

1. Ремені генератора та ГРМ. Будучи гумотехнічними виробами ці важливі деталі підкапотного простору в середньому мають запас придатності терміном від трьох до шести років. Проте трепетні водії намагаються підбирати для свого авто ремені віком не більше двох років з моменту їхнього виробництва, і це правильно.

2. Сайлентблоки. Власне, та сама гума і практично ті ж властивості, які з часом псуються, навіть якщо організувати для таких запчастин правильне зберігання, з дотриманням усіх температурних та вологих режимів.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Гума любить роботу, а без навантаження протягом тривалого часу вона стає в’ялою, часто засихає і навіть тріскається. Середній вік нового сайлентблока, який ще можна встановити на автомобіль – 5 років.

Автомобільний акумулятор, середній термін придатності якого не перевищує півтора року

3. Акумулятор. У новому акумуляторі, що тільки-но покинув завод, не припиняються процеси, які вже не можна буде звернути в бік позитивної динаміки пристрою. У будь-якому випадку з часом запас ресурсів автомобільного акумулятора виснажиться настільки, що його можна буде хіба що тільки здати на металобрухт.

Середній термін придатності цієї деталі трохи більше півтора року, а найоптимальніший – трохи більше 6 місяців.

4. Амортизатори. Будучи найважливішими елементами підвіски, ці деталі повинні мати бездоганну історію зберігання, яка найчастіше має темні плями у своїй репутації. Мало хто з продавців взагалі розуміє, яким чином і протягом якого часу потрібно зберігати ці запчастини, тому чим раніше ви купите амортизатори в магазині, тим більша ймовірність того, що вони не завдадуть клопоту в майбутньому.

Високі терміни зберігання в першу чергу позначаються на якості масла, що призводить до підвищеного зносу і виходу з ладу амортизаторів. Рекомендується купувати запчастини з терміном придатності трохи більше 10 років.

5. Автомобільні шини. Більшість виробників не рекомендують купувати колеса, виготовлені понад п’ять років тому. Протягом цього терміну гумові вироби повністю зберігають заводські якості, але потім у їхній структурі починають відбуватися незворотні зміни, що впливають не тільки на комфорт їзди, але і на ступінь зношування виробів, та безпеку експлуатації ТЗ.

Такого критичного терміну придатності, швидше за все, не буде у запчастини що мають у своїй конструкції тільки металеві елементи – наприклад, зчеплення, або шарові опори. Хоча навіть у ступичних підшипників гарантійний термін зберігання рідко перевищує два роки, а без упаковки взагалі не більше 12 місяців.

2. П’ять рідких розхідників з обмеженим терміном придатності

Заливання гальмівної рідини

Називаючи запчастинами стійки стабілізаторів і рульові рейки, ми часто забуваємо, що під ці поняття підходять і всі рідкі розхідники, без яких експлуатувати автомобіль не просто складно, а іноді і неможливо.

І якщо термін придатності є навіть у амортизаторів, то у наступних елементів підкапотного простору він теж є.

Наприклад, гальмівна рідина має відносно невисокий термін придатності – приблизно 2 роки з моменту виробництва при зберіганні у пластикових пляшках. При використанні бляшаної тари термін придатності різко зростає до п’яти років.

Ігнорування термінів може призвести до того, що ви заллєте в свій автомобіль рідину, що вже розшарувалася, яка не буде виконувати свої функції повністю.

Те саме стосується і мастил автоматичних та механічних коробок передач, а також двигуна. Термін їх зберігання трохи вищий, проте «мінералку» не слід зберігати більше трьох років, а «синтетику» – понад п’ять. Необоротні процеси в ПММ відбуваються під негативним впливом сонячних променів та кисню, конденсату вологи та перепадів температури.

Автомобільні мастила, присадки яких можуть зашкодити мотору

Головна небезпека простроченого масла – це присадки, що випали в осад, які можуть геть-чисто позбавити двигун змащувальної здатності і привести його до підвищеного зносу.

А ось термін придатності антифризів визначає не виробник, а держава. За ДСТУ зберігати і продавати охолодні рідини можна за умови, що вони не старші 5 років з моменту їхнього виробництва. За цей час властивості рідини жодним чином не змінюються, осад не випадає, а залита в двигун, вона відпрацює належний ресурс часу без зайвих проблем.

Але варто залити в двигун прострочену рідину як проблеми почнуть розвиватися самі собою. Використання антифризу з терміном придатності, що минув, призводить до інтенсивного утворення накипу в радіаторі аж до повної закупорки вільного проходу або розгерметизації.

Ті ж п’ять років без особливих проблем здатний зберігатись і фреон за умови використання заводської герметичної тари та при дотриманні всіх умов зберігання. Однак багато виробників дають гарантійний термін зберігання не більше одного року. Головна причина такого низького терміну придатності приховується у випаровуванні газової фракції складу.

Термін зберігання незамерзаючої рідини становить три роки

Для незамерзаючої рідини термін зберігання також невисокі – в середньому від двох до трьох років. Великої небезпеки для самого транспортного засобу прострочена “незамерзайка” не несе, але через вивітрювання спирту зі складу рідини можуть втратитись деякі її ключові властивості.

Багато автоекспертів не рекомендують купувати навіть торішню незамерзаючу рідину, віддаючи перевагу тільки свіжим товарам. Термін зберігання, який закінчився може спровокувати випадання осаду, який заб’є канали і завдасть чимало клопоту автовласнику.

Джерело: Dexpens