Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

8 безповоротно застарілих правил догляду за автомобілем, від яких давно час відмовитися

1. Користуватися лише бензином із високим октановим числом

Використання високооктанового бензину може зашкодити мотору

Деякі власники цілком серйозно вважають, що підвищити потужність двигуна можна, якщо перейти на таке паливо. Але октанове число – це показник детонаційної стійкості. Чим воно вище, тим довше пальне витримує навантаження без запалення. А такий тиск спостерігається в установках із великою питомою потужністю та ККД.

Насправді використання високооктанового бензину може нашкодити двигуну і швидко вивести його з ладу, доведеться звертатись за допомогою до фахівців на СТО. Особливо це стосується машин, конструкції яких спочатку не передбачалося використання такого виду палива. Під час їзди такий бензин повністю не згорить – процес продовжуватиметься при відкритих випускних клапанах. А це швидко спричинить руйнування двигуна.

Крім того, не вдасться заощадити на бензині. Експерти вважають, що суттєвої вигоди не буде. Скоріше це ефект плацебо. У більшості легкових автомобілів встановлені двигуни, які не здатні повністю освоїти паливо. У деяких випадках вдасться зменшити витрати пального. Але одержана економія зведеться до нуля за рахунок вищої вартості палива.

2. Відкриті вікна замість кондиціонера

Відкриті вікна не завжди можуть стати заміною кондиціонера.

Бажаючи знизити витрати бензину, власники нерідко перестають користуватися кліматичною технікою. Споживання палива у такому разі зменшується на 5-10 %, що може дати непогану економію.

Однак на практиці виходить, що відкриті вікна мало допомагають у спеку. Такий лайфхак спрацьовує лише у міських умовах, та й то не завжди. Наприклад, якщо у спеку стояти у пробці. А якщо додати вихлопні гази, що потрапляють до салону, пил і бруд, то задоволення так собі.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

При їзді трасою витрата бензину залишається практично незмінною. Пояснюється це тим, що авто доводиться долати опір повітря і тому споживати більше палива. Тож подумайте, чи варто мучитися без кондиціонера, якщо результат майже нульовий.

3. Часта заміна масла

Занадто часта заміна масла не допоможе вберегти двигун від несправностей

Багато автомобілістів впевнені, що оновлювати рідину потрібно якнайчастіше. Майже кожні три місяці. Але не всі розуміють різницю між старим маслом і почорнілим через неправильну роботу двигуна. Якщо він барахлить, то міняти масло можна хоч щомісяця – автомобіль краще не їздитиме. А на гаманці позначиться.

Щоб двигун служив бездоганно, треба не тільки користуватися тим маслом, яке рекомендує виробник. Необхідно стежити за станом самої установки: регулярно перевіряти та усувати неполадки.

4. Обслуговувати та ремонтувати тільки у дилера

Офіційний ремонт автомобіля у дилера

Подібну пораду чує кожен власник, який купує нову машину. Мовляв, лише у дилерському центрі можна бути впевненим, що деталі будуть якісними, їх не підмінять, а ТО зроблять на найвищому рівні.

Почнемо з того, що такі твердження суперечать правам споживача. Згідно із законом, власник вільний сам обирати автосервіс.

По-друге, автоцентри з високою репутацією не шкодитимуть собі, підсовуючи власникам ліві запчастини. Відмовити у гарантійному ремонті можуть, якщо доведуть, що поломка виникла після звернення до неавторизованого сервісу. Але й тут можна посперечатися.

5. Тривалий прогрів машини

Прогрівати автомобіль достатньо протягом декількох хвилин

Відразу розганятися при холодному двигуні – не найкраще рішення. Але й прогрівати занадто довго теж не треба.

Щоб моторне масло рівномірно розподілилося по всіх вузлах, достатньо кількох хвилин. Головне – після початку руху не навантажувати мотор на перших кілометрах. Тоді він встигне нормально прогрітися та видати максимум ККД. Більш тривалий прогрів двигуна необхідний лише за мінусових температур.

6. Мити будь-яким засобом

Гель для миття посуду не підійде для автомобіля

Бажаючи заощадити на мийці, власники нерідко воліють робити все своїми руками. При цьому не вбачають сенсу користуватися автохімією, замінюючи її підручними засобами. Найчастіше – гелем для миття посуду.

Фахівці попереджають, що такі методи можуть сильно нашкодити машині. У таких миючих засобах немає речовин, що захищають лакофарбове покриття від помутніння. Крім того, побутова хімія, потрапляючи до мікротріщин, прискорює корозію. В результаті страждає не лише зовнішній вигляд автомобіля, а й посилюється процес руйнування. Тож економити на мийці та автошампунях точно не має сенсу.

7. Вода замість антифризу

Використання води замість антифризу може призвести до корозії

Помилково думати, що ці рідини ідентичні за дією. Замінювати антифриз звичайною водою можна було кілька десятків років тому, коли рідина коштувала дорого, а машини були невибагливі.

Сьогодні використовувати воду немає сенсу, та й небезпечно. По-перше, вона прискорює іржавіння металу. По-друге, при нагріванні сприяє утворенню повітряних пробок. А це підвищує ризик пошкодження радіатора та патрубків.

Антифриз, на відміну від води, містить спеціальні речовини, які перешкоджають розвитку корозії. А значить, рідина набагато безпечніша для силової установки. Відмовившись від її використання, ви прискорите ризик псування машини та наблизите необхідність дорогого ремонту.

8. Не їздити взимку

Їзда на машині взимку

Є думка, що в холодну пору не варто їздити на машині. Краще поставити у гараж або тримати на стоянці. Мовляв, так вона довше збережеться.

Подібні твердження насправді не мають під собою жодної підстави. Сучасним автомобілям не страшні складні погодні умови. Якщо, звичайно, власник регулярно перевіряє стан і перевзує шини.

Навпаки, набагато шкідливіше тримати машину без руху. Тривалий простій прискорює іржавіння металу, псування акумулятора та зарядного пристрою. Крім цього, починається швидке окиснення дисків, внутрішніх вузлів, швів корпусу.

Джерело: Dexpens