Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

Як категорично не можна користуватися “ручником” в автомобілі

Конструкція механічного гальма складається з тросів, гальмівних механізмів коліс і, власне, ручки. Зустрічаються також і ножні “ручники”, виконані у вигляді педалі. За допомогою зубчастого фіксатора, інтегрованого в важіль стоянкового гальма, троси натягуються, забезпечуючи прикушування гальмівних колодок. Що сильніше натяг, то міцніше затискаються механізми. Однак пошкодити систему досить просто.

Перш за все, не варто смикати “ручник” різким рухом – тягнути ручку слід плавно. Можна при цьому натискати на кнопку, призначену для зняття автомобіля з ручного гальма. Таким чином ви продовжите життя так званому храповому механізму.

Крім того, перед початком руху необхідно звертати увагу на те, чи опущений важіль до упору. Буває, що під час зняття з “ручника” водій не доводить його до кінця на ледь помітні одне-два клацання, а це свідчить про те, що колеса частково заблоковані, що на їзді практично не позначається. Тим часом, у подібних випадках руйнується не тільки саме стоянкове гальмо, а й колодки, і гальмівні диски.

Деякі “шумахери” не проти скористатися “ручником” у спробах ефектно закрутитися в поворот, показавши сусідові або новій коханій вміння кермувати машиною в керованому заносі. Мало того, що в таких ситуаціях істотно скорочується ресурс самого механізму, так ще й створюється ризик повного блокування коліс, а це може обернутися заносом, але вже некерованим і, як наслідок, – ДТП. Особливо, якщо автомобіль “виконує” маневри на “гравійці” або вологому дорожньому покритті.

Крім іншого, експерти настійно не рекомендують використовувати стоянкове гальмо в умовах різких перепадів температур, коли колодки мають ризик примерзнути до дисків, спровокувавши заклинювання коліс. Також небажано зривати “ручник” після довгої стоянки або в разі “закисання” механізму. Діяти потрібно плавно, незайвою виявиться і обробка спеціальною автохімією. В іншому випадку, угробити можна не тільки “ручник”, а й інші елементи гальмівної системи.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Врешті, ручне стоянкове гальмо, як і будь-який інший технічний пристрій потребує належного обслуговування. Однак практично ніхто з автовласників не приділяє йому належної уваги. А даремно, адже мастило і підтяжку тросів ніхто не відміняв. Інакше в один прекрасний момент “ручник” просто перестане утримувати автомобіль у разі потреби.

Джерело: Dexpens