Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

За якої температури замерзають технічні рідини в автомобілі

Практично всі автовиробники гарантують стабільний запуск мотора, встановленого в машині, в середньому до “мінус 20”, а все, що нижче – проблеми самих власників. Але одна справа завести машину в мороз, звернувшись за допомогою до “пуско-зарядника” або “краватки” сусіда по гаражу, а інша – відігріти намертво замерзлі технічні рідини. За якої температури вони втрачають корисні властивості, розповідаємо в цій статті. ​​​​​​​

Мабуть, почнемо з головної рідини в автомобілі – палива. Бензин замерзає за температур нижче 70 градусів, а ось “солярка” застигає за мінус 35. Причому йдеться про дизельне паливо, призначене для зимової експлуатації. Літнє ж “охолоне”, щойно стовпчик термометра опуститься нижче 10 градусів, а так зване міжсезонне – дай Боже – “заведеться” за -15С. Куди серйозніші показники спеціалізованого арктичного “дизеля” (ДТА), здатного працювати за температур нижче 60 градусів.

Що стосується охолоджувальної рідини, то і тут передбачено діапазон термічних перепадів. Наприклад, антифриз G11, як правило, замерзає при температурі від -30 до -50 градусів, а G12 і G12+ витримують холоди до “мінус 40”. А ось концентрати у вигляді етиленгліколю можуть підвести вже при падінні температури до -13С.

Щоправда, унікальні властивості змішаного з дистильованою водою антифризу здатні знижувати цей показник до -67С. Тому розбавляти охолоджувальну рідину необхідно в правильній пропорції і доливати її в разі потреби саме в концентрованому вигляді.

Із “незамерзайками” все гранично зрозуміло: склоомивальні рідини на основі ізопропілового спирту в середньому “вмирають” за “мінус 16-18”, а ті, що продовжують виконувати свої завдання на морозі, створені із застосуванням метанолу. Останній, нагадаємо, згубно впливає на здоров’я людини і з “нульових” років заборонений до використання під час виробництва “склоомивайок”. Однак купити таку рідину не складе труднощів.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Нарешті, моторне масло. Найефективнішими прийнято вважати мастила 0W-20, які гарантовано провертають колінвал при падінні температури до “мінус 35-40С”. Якщо ж такі холоди відбуваються нечасто, то досить використовувати масло з маркуванням 5W-30 і 5W-40, тим більше, що вони більш пристосовані до підвищених температур навколишнього середовища. Іншими словами, в теплу пору року вам не доведеться знову “підсаджувати” двигун автомобіля на новий для нього клас мастильних матеріалів.

Джерело: Dexpens