Навіщо навесні потрібно обов’язково возити в машині тюбик зубної пасти
Хто б що не говорив, а автомобілі в Україні постійно перебувають у режимі важкої експлуатації. У будні – міські затори, у вихідні – великі пробіги до дач. А там і завантаження до самого верху, і ґрунтові дороги, готові приймати етапи “Дакара”, та інші випробування. Щоб “залізний кінь” з ними справлявся, не засмучуючи власника регулярними поломками, треба знати безліч тонкощів і хитрощів.
Весна – це не тільки пил і бруд, замішані в ядрений коктейль із залишками зимових реагентів. Навесні на всіх дорогах країни з’являються зграї комах, які миттєво заліплюють лобове скло. “Двірники” тут не допоможуть, як і залишки незамерзайки. Щоб весь “улов” потім віддерти і відмити, потрібні спеціальні засоби, які коштують недешево. Та й де їх узяти на тій же дачі, якщо позаду три години в дорозі, а “пінне” вже відкрито? Не велосипедом же в магазин їхати!
Тут слід згадати, що спеціальна автохімія з’явилася відносно недавно, а ось про комарів та мух відомо давно всім. Отже, з цією проблемою боролися і раніше. Причому боролися досить успішно. Тож “дідівський” метод, завдяки якому можна буде доїхати назад із чистим лобовим склом, є – простий і зрозумілий, що вимагає підручних засобів. Але не розчинників та інших ацетонів із сараю, що залишають розводи і роз’їдають пластик, а простої зубної пасти.
Паста згодиться будь-яка – найдешевша, прострочена, переморожена. Це засіб для гігієни порожнини рота – м’який абразив, який дасть змогу легко і швидко прибрати налиплих комах з лобового скла. Сама ж процедура проста і невигадлива: після миття, коли основний бруд і частину “налиплих” вже змито, беремо м’яку ганчірку – вже з цим на дачі напевно проблем не виникне – наносимо трохи пасти на скло і даємо їй підсохнути. Далі – ганчіркою відтираємо слід круговими рухами. І так – крок за кроком. Хвилин за 20 можна довести скло до ідеалу.
Звісно, може виникнути спокуса виконати ті самі маніпуляції і з іншими “постраждалими” елементами автомобіля: фарами, крилами і капотом. Але тут потрібно тричі подумати: зубна паста – хоч і м’який, але все ж абразив, який запросто може залишити подряпини. І якщо на фарах вони особливо помітні не будуть, пластик на них і так затертий, то ось на кузові залишаться дуже помітні сліди. Тож слід бути вкрай обережним і пам’ятати, що це, по-перше, не той процес, де все вирішує груба сила, а по-друге, з кузова все ж простіше “відмочити і відмити”.