Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

Перестав дути: як відремонтувати автомобільний кондиціонер за 5 гривень

У водійському середовищі побутує думка, що єдина поломка кондиціонера, яка взагалі можлива, – це нестача фреону в системі. Мовляв, якщо кондиціонер поламався, то потрібно просто заправити його газом і все минеться. На жаль, поспішаємо засмутити: фреон терміну придатності не має, а із замкнутої системи подітися йому нікуди. Причина “невдачі” часто криється зовсім в іншому місці.

Наприклад, наш випадок: виходи системи вентиляції пасажирського відсіку залишаються холодними, з них навіть надходить прохолодне повітря. Бракує напору, салонний вітерець не відгукується на кнопки і не шумить. Тобто справа точно не у відсутності фреону. Найімовірніше, проблеми з вентилятором.

Однак перед тим, як вирвати останнє волосся на голові й купити нову запчастину, яка сьогодні коштує як квартира, варто замислитися: не свистів – не торохтів, приводів не давав, але раптово “пішов”. Буває, звісно, й таке, однак у трьох випадках із чотирьох проблему варто шукати зовсім в іншому місці. А точніше – в салонному блоці запобіжників.

Перед тим, як накупити нових деталей і бігти в автосервіс, слід перевірити саме їх – запобіжники. В інтернеті повно схем з описом: який від чого і за що відповідає. Ними й скористаємося. Але читаємо уважно: за одну систему може відповідати одразу кілька “прапорців”, а деякі з них – взагалі перехресні. Тобто оберігають багато опцій автомобіля.

Десятихвилинне дослідження підкаже, хто винен у дискомфорті. У нашому випадку – прапорець під номером 16, розташований у найдальшому і найнедоступнішому кутку блоку. Розбираємо салон, попутно перевіряємо і реле – два дроти і штатний акумулятор допоможуть. Клацає? Значить, чудово.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Отже, самостійна заміна, в рамках якої в нагоді стали тільки викрутка та дешевий китайський знімач, добігла кінця, пошкоджений запобіжник вартістю 5 гривень знайдено і замінено. Перевіряємо: шумить! Пішло прохолодне повітря! Отже, можна збирати назад, насолоджуючись і прохолодою в салоні, і своєю мудрістю.

Джерело: Dexpens