Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

Як за допомогою звичайної скріпки провести діагностику автомобіля

Типовий випадок із практики: у поїздці вентилятор охолодження двигуна перестав запускатися з якоїсь невідомої причини. Однак коли “залізний кінь” наїжджає на горбок або водій сам чіпає лопаті рукою, “охолоджувач” раптом оживає. Неприємно, а ще загрожує перегрівом силового агрегату. Треба вирішувати проблему, причому якомога швидше.

Для цього відкриваємо капот і дивимося на блок реле і запобіжників. Спочатку треба перевірити працездатність “карлсона”. Для цього не потрібно ніяких спеціальних пристосувань на кшталт мультиметрів. А їх у нас і немає. Достатньо звичайної скріпки. Дивимося на зворотний бік кришки блока запобіжників. Там є схема, за якою можна зрозуміти, які реле відповідають за роботу вентилятора. Як правило, їх два – для першої та другої швидкостей.

Далі виймаємо одне з реле і замикаємо його контакти. Робиться це саме за допомогою звичайної скріпки. Але щоб у процесі не вдарило струмом, всю операцію проводимо в рукавичках. Якщо лопаті крутяться лише в одному випадку, значить, відповідно, одне з наших реле потрібно міняти. Така заміна не стане проблемою, адже у багатьох машин є запас цього дріб’язку.

Інший спосіб полягає в замиканні контактів у так званого OBD2 роз’єму. Він дає змогу водію самостійно зчитати код тієї чи іншої помилки, а потім знайти розшифровку отриманого значення в інструкції з експлуатації.

Наприклад, після увімкнення запалювання на приборці починає блимати “Чек”. Спочатку йдуть довгі сигнали, потім короткі. Довгі означають десятки, короткі – одиниці. Скажімо, якщо Check Engine блимнув два рази довго і п’ять коротко, то код помилки – 25.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Однак пам’ятайте – такі методи діагностики застосовують лише на старих автомобілях. Наприклад, на Mitsubishi Pajero третього покоління спосіб працює, а от на четвертому – вже ні. Електроніки там помітно більше. Тож якщо у вас машина до 2017 року випуску – беріть лайфхак на замітку. А от якщо молодше, то такому “залізному коню” допоможе лише спеціалізований сервіс із дорогим діагностичним обладнанням. А його треба ще знайти.

Джерело: Dexpens