Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

Інспектор не має права вимагати поліс, якщо порушення ПДР не доведено – висновок суду!

Як все було на місці зупинки

Працівники поліції зупинили водія нібито за порушення Правил дорожнього руху. Водій заперечував порушення Правил. При цьому, попросив надати докази правопорушення. На це інспектори відповіли, що таких доказів не мають.

Попри відсутність доказів, працівники поліції попросили водія пред’явити документи на право керування. Водій надав лише свідоцтво про реєстрацію та посвідчення водія.

Стосовно полісу водій повідомив, що оскільки відсутні докази правопорушення, то працівники поліції не мають права вимагати «поліс».

За відсутність поліса відносно водія винесено на місці зупинки постанову на підставі частини 1 статті 126 КУпАП та накладено штраф 425 грн. Водій не згодився із накладеним штрафом та оскаржив його у суді.

Розгляд справи в суді

Розглядаючи справу суд наголосив, що «поліцейський має право вимагати страховий поліс від водія в разі порушення останнім ПДР, що передбачено статтею 32 Закону «Про Національну поліцію», пунктами 2.1 .ґ та 2.4 ПДР».

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

При цьому суд встановив: «Підставою для зупинки транспортного засобу стало порушення ПДР, у зв`язку з чим надалі інспектор вимагав від водія пред`явлення страхового полісу”.

За наслідками розгляду справи суд дійшов висновку: «про неправомірність вимоги поліцейського до водія про пред`явлення страхового полісу, оскільки порушення водієм пункту 2.1.ґ ПДР не доведено належними доказами”

Висновки

Таким чином, даним рішенням у справі №481/1833/20 суд дав відповідь на запитання чи повинен водій пред’являти працівникам поліції страховий поліс, якщо він не порушував ПДР.

Джерело: Dexpens