AutoNews

Чому категорично не можна натискати на гальмо лівою ногою

Згідно з аналізом авторитетних заокеанських експертів Evidence Solutions, на швидкості 85 км/год при утриманні лівої ноги на гальмі, довжина гальмівного шляху скорочується на 18 метрів, а економія часу становить 0,75 секунди.

Однак це не означає, що на дорозі загального користування подібний метод виявиться ефективним. Мозок звичайного шофера, який не має навичок спортивної їзди, не в змозі миттєво подавати імпульси для перестановки ніг під час керування автомобілем. Не дарма ж у низці випадків ДТП відбуваються саме через те, що водій переплутав педалі гальма і газу.

Чимало водіїв після тривалого використання машин з механічними коробками передач доволі довго звикають до того, що на авто з АКП слід працювати виключно правою ногою. Втім, і на “механіці” ліва задіяна лише під час натискання на зчеплення – гальмуємо ми все одно правою. Річ у тім, що під час витискання зчеплення водії тиснуть на педаль до упору і з доволі відчутним зусиллям. А якщо продавити гальмівну педаль з тією самою силою, то автомобіль не тільки стане стовпом, а й може спровокувати ДТП.

Та що там: і без аварії під час різкого сповільнення можна отримати пошкодження і травми – починаючи від удару об будь-що в салоні, причому навіть якщо водій або пасажири пристебнуті ременями безпеки, і закінчуючи банальним травмуванням шийного відділу хребта. Факт залишається фактом: педаль гальма порівняно зі зчепленням більш короткохідна і чутлива. Досвідчений шофер інстинктивно продавлює “підлогу” з певним навантаженням, а мозок, повторимося, просто може не встигнути дати команду “керманичу” проявити ту саму вправність під час гальмування. Особливо в гострих і небезпечних ситуаціях на проїжджій частині.

Повертаючись же до автоспорту, варто зазначити, що професійні гонщики працюють обома ногами в разі, коли необхідно трохи скинути швидкість, одночасно не відриваючи праву ступню від педалі акселератора. Такий підхід, до речі, дає змогу делікатно контролювати і швидкість, і траєкторію машини під час ковзання. Адже для перемоги важлива кожна секунда. Але, як уже було сказано, подібні експерименти на жвавій дорозі нічим хорошим для доморощеного “шумахера” не закінчаться.

Джерело: Dexpens