Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

В Україні введено нову заборону для водіїв: подробиці

Зокрема, наразі є п’ять дорожніх знаків, які дозволяють зупиняти автомобіль на автомагістралях та дорогах. Якщо такого знака немає, то зупиняти автомобіль заборонено (крім певних випадків).

  • Перший дозвільний дорожній знак — 5.42.1. Він позначає місця та майданчики для стоянки ТЗ, стоянку біля станцій метро та зупинок маршрутних транспортних засобів.
  • Другий дозвільний дорожній знак — 5.42.2. Він означає криті стоянки ТЗ (наземні чи підземні).
  • Третій дозвільний дорожній знак — 5.42.3. Він означає місця для розвантаження вантажних автомобілів, фургонів. Але не можна під цим знаком стояти після розвантаження транспортного засобу.
  • Четвертий дозвільний дорожній знак — 5.43. Він дозволяє стоянку транспортного засобу на проїжджій частині або вздовж проїжджої частини при зазначених на знаку або додаткових табличках умовах.
  • П’ятий дозвільний дорожній знак — 6.15. Він вказує водіям про розташування місця відпочинку із відповідною інфраструктурою. У цьому випадку йдеться про короткочасний відпочинок.

Зупиняти автомобілі на інших ділянках автомагістралей та доріг заборонено. Щоправда, це не стосується так званого правила 5 хвилин. Справа в тому, що при винесенні постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за стоянку в забороненому місці поліцейські повинні мати доказ, що автомобіль стояв у забороненому місці понад 5 хвилин.

Як доказ може бути використано, наприклад, відео з нагрудної камери поліцейського. Ось тільки на практиці часто буває, що поліцейські не фіксують таке порушення правил дорожнього руху протягом 5 хвилин. Очевидно, у них просто не вистачає на це часу. У результаті суди часто скасовують такі штрафи.

Нагадаємо, що у жовтні 2023 року Кабмін вніс ще дві зміни до ПДР. Так, тепер цілий рік, а не лише з 1 жовтня по 1 травня, як було раніше, поза населеними пунктами у всіх транспортних засобів мають бути включені денні ходові вогні або ближнє світло фар. Крім того, ременями безпеки тепер потрібно пристібати дітей, чий ріст до 150 сантиметрів (раніше – 145 см).

Джерело: Dexpens

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин