Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

5 способів приховати участь машини у важкій аварії, якими користуються перекупники

Машина після аварії

1. Полірування кузова

Поліруючи кузов, автовласник, можливо, хоче приховати участь машини в аварії

Факт участі автомобіля в серйозній аварії, як правило, відбивається на кузові. Але в деяких випадках це можна визначити і за деталями салону. І все ж почнемо з кузова.

Якщо він відполірований і блищить, як новий, хоча пробіг у машини значний, це має насторожити потенційного покупця. Що хотів приховати продавець? Якщо на кузові були лише незначні подряпини, то навряд чи власник став би вкладати гроші в таку серйозну передпродажну підготовку, як виправлення, шпаклівка, фарбування і в фіналі – полірування.

Напевно машина побувала в серйозній аварії, і пошкодження кузова – це далеко не всі її проблеми.

2. Бампери

Пофарбований бампер

Що стосується пофарбованих бамперів і тюнінгованих фар, то тут все набагато складніше. Передній або задній бампер можуть постраждати під час удару об бордюр, дряпання об стіну, легкого зіткнення з сусідньою машиною. Якщо чесний власник підрихтував бампер після таких випадків і заявив про це покупцеві, в цьому немає нічого страшного. За винятком того, що нерідко, готуючи стару машину до продажу, навіть на дорогі європейські іномарки ставлять дешевий китайський пластик.

Але якщо сумніваєтеся, то шукайте інші ознаки того, що авто побувало в серйозній ДТП.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

3. Новий мотор

Двигун машини можуть поміняти після аварії

Як і у випадку з кузовом, новий мотор у старому автомобілі має вас насторожити. Двигун міняють у тому разі, якщо він вийшов з ладу, а це може статися внаслідок серйозної аварії.

Звичайно, продавець може сказати, що спеціально помив мотор перед показом автомобіля покупцеві. Але зазвичай силовий агрегат не миють. Його стан – індикатор, що дає змогу виявити проблеми, а у вживаного автомобіля вони тією чи іншою мірою присутні в будь-якому разі. Наприклад, підтікання масла та інших робочих рідин.

Є й інша крайність: нечесні продавці можуть замаскувати новенький мотор штучним брудом, який продають в автомагазинах (його використовують для того, щоб замазувати номерні знаки, щоб камера не могла їх зчитати).

Крім того, щоб приховати проблеми силового агрегату, шахраї нерідко використовують автомобільну хімію. Наприклад, із загущувачем масла дефектний двигун “оживає”. Але ефект триває не довго.

4. Радіатор

Заміри радіатора

Протікання радіатора можуть приховати спеціальним засобом, який заливається в систему охолодження мотора. Такий антифриз відрізняється від звичайного за кольором і наявністю осаду або сторонніх домішок. Тож під час купівлі вживаного автомобіля не забудьте візуально перевірити охолоджувальну рідину радіатора.

5. Подушки безпеки

Відстрілювання подушки може свідчити про потрапляння автомобіля в аварію

А тепер перейдемо до салону. Існують маркери, які дозволяють виявити проблеми в автомобілі. Про них важливо знати, щоб надалі не зіткнутися з проблемами під час купівлі битого авто.

Так, якщо подушка безпеки “стріляла”, значить, автомобіль потрапляв у жорстку аварію. Тільки сильний удар міг спровокувати вистрілювання подушки безпеки. А це означає, що є пошкодження спереду, ззаду або збоку на кузові.

Звичайно, досвідчений майстер відрихтує кузов так, що слідів удару на ньому буде практично неможливо виявити. А ось про подушки безпеки зазвичай забувають, з ними нічого не роблять.

6. Один із двох

Збірка одного автомобіля з двох

Але в арсеналі автомобільних шахраїв є й інші варіанти. Наприклад, щоб прибрати сліди подушки безпеки, що вистрілила, вони просто збирають один автомобіль із двох (звісно, однієї моделі): у першого пошкоджена передня частина, у другого – задня. Створення такого “конструктора” потребує вкладень, але витрати окупаються з лишком під час продажу.

Самі перекупники, купуючи биті автомобілі, сильно збивають ціну, наводячи серйозний аргумент: важка аварія. Потім в автомайстерні усувають дефекти кузова і маскують сліди пострілу подушок безпеки.

До слова, ця робота коштує досить дорого. Але у великих містах є майстри, готові взятися за таку роботу. Вони повертають функціональність передній, бічній airbag (або шторці на вікні), колінним гелієвим пристроям. Це робиться так:

  • ремонтується пластмасова панель, що розірвалася;
  • текстура матеріалу накатується заново;
  • ставиться свіже клеймо з виштамповкою SRS Airbag.

Слід сказати, що повернення працездатності подушки безпеки переднього пасажира коштує дорожче. Але шахраї готові за це заплатити – адже вони знають, що зможуть продати відновлений автомобіль недосвідченому автолюбителю за ціною мало не нового.

Під час роботи важливо не тільки усунути зовнішній дефект, а й стерти інформацію про спрацьовування airbag з електронної пам’яті автомашини. Нерідко електроніку вводять в оману, встановлюючи замість самої подушки майстерно зроблену “обманку”.

7. Кондиціонер

Робота автомобільного кондиціонера

У серйозній аварії може постраждати і кондиціонер. Не варто брати до уваги запевнення продавця, що кондиціонер працює, просто в ньому закінчився холодоагент. У справній герметичній системі холодоагент йде дуже повільно. За тривалий час використання він повністю не піде, а лише втратить змащувальні властивості.

Якщо з кондиціонером не все гаразд, це також має насторожити: раптом його забули відремонтувати або замінити після важкої аварії?

Якщо ви збираєтеся купувати автомобіль на вторинному ринку, то обов’язково візьміть до уваги наші поради.

Джерело: Dexpens