Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

Як не угробити двигун у спеку – застереження експерта

Що це таке

Детонація виникає при неправильному згорянні паливоповітряної суміші, коли вона горить не повільно, а вибухоподібно.

При цьому різко збільшується тиск у циліндрі, зростає густина суміші, виникає ударна хвиля. Тому детонацію і називають “згорянням у фронті ударної хвилі”.

Коли ця вибухова хвиля досягає стінок камери згоряння, виникає характерний дзвінкий металевий звук. Наче постукують гайковим ключем по блоку циліндрів.

Чим небезпечна

Двигун, що працює постійно з детонацією, може вийти з ладу за кілька хвилин. Прогорають поршні, руйнуються перемички, ламаються кільця. Власника чекає або дорогий ремонт на СТО, або й зовсім заміна агрегату.

Причини

Найчастіше детонація починається майже відразу після заправки. Очевидно, що в бак залили бензин з низьким октановим числом, яке і визначає детонаційну стійкість палива.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Детонація виникає також у разі перегріву двигуна, великої кількості нагару в камері згоряння та за збоїв у роботі системи керування двигуном.

Що робити

При виникненні детонації можна продовжувати рух. Тільки без різких розгонів і їзди внатяг на низьких передачах із натиснутою педаллю газу. Так, на середніх обертах і середніх навантаженнях, прямуйте до найближчої заправки, яка вселяє довіру. Залийте під пробку бензин із найвищим октановим числом. Розбавивши паливо в баку, ви піднімете його детонаційну стійкість.

Якщо детонація часта, увімкніть обігрівач на повну. У салоні буде жарко, але це знизить температуру в двигуні. І, можливо, вдасться уникнути поломки і подальшого дорогого ремонту.

Кілометрів через сто заправтеся ще раз. Якщо детонація зникла, можна їхати у звичному режимі.

І ще пара дружніх порад автомандрівникам. Вирушаючи в далеку поїздку, уточніть, чи немає перебоїв із паливом. Для підстраховки можна покласти в багажник баночку із засобом, що підвищує октанове число палива.

І намагайтеся не заливати низькооктановий бензин у спеку, навіть якщо він дозволений автовиробником. За високої температури зростає ризик детонації. І така економія на паливі може обійтися дуже дорого.

Джерело: Dexpens