Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

Як під час заміни ланцюга ГРМ сервісні майстри ламають двигун

Казуси трапляються одразу після заміни ланцюга разом з його натягувачами. Через якийсь час водій помічає, що поведінка “залізного коня” змінилася. З’явилися вібрації, зросла витрата палива. А іноді вже під час першої спроби пуску двигун працює нерівно, з сильними перебоями, або зовсім відмовляється заводитися. Стартер крутить, але толку ніякого. Клієнт у шоці, втім, як і сервісмени. У чому ж причина проблем?

Звичайно ж, не потрібно виключати брак. Скажімо, ланцюг міг перескочити на зуб через встановлення неякісного натягувача. Однак подібне буває рідко, оскільки в переважній більшості випадків використовують “рідні” запчастини. Найчастіше, в процесі складання горе-майстри пошкоджують який-небудь із датчиків. Їх більш ніж достатньо: датчик масової витрати повітря, температури, або положення дросельної заслінки. Вони і починають підкидати сюрпризи, щойно автовласник залишив ремзону.

А буває, проблеми наздоганяють одразу. Їхні причини в недбалості або поспіху. Річ у тім, що під час такої роботи обов’язково використовувати спеціальні стопори. Вони потрібні, щоб зафіксувати колінвал в одному положенні. Тобто у верхній мертвій точці першого циліндра. Невеликі деталі дають змогу поставити механізм ГРМ за мітками, тобто в правильному положенні.

Інструмент для роботи з механізмом ГРМ

Намагаючись зробити роботу швидше, майстри “забувають” про ці запчастини. Швидко змінюють деталі і приступають до складання мотора. Підсумок – спроба його завести закінчується або тим, що агрегат не бажає працювати, або взагалі його повною поломкою.

Доводиться розбирати двигун вдруге і повторювати процедуру. Що ж сталося? Склалася ситуація, коли після заміни навіть одного натягувача ланцюга весь механізм трохи змістився і фази перескочили буквально на долю міліметра. Цього достатньо, щоб мотор перестав подавати ознаки життя. Так що стежте за тим, щоб майстри обов’язково використовували ці самі стопори.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Джерело: Dexpens