AutoNews

3 причини, чому може тріснути лобове скло

Лобове скло в автомобілі, в принципі, надійне та міцне, враховуючи те, що воно складається з двох листів скла, котрі склеєні між собою плівкою.

Але це оманливе відчуття. Досвід водіїв демонструє інше: лобовик може тріснути в будь-який момент і це не обов’язково від сильного удару важким предметом.

Розглянемо кілька основних факторів, через котрі може тріснути лобове скло.

Гра температур

Деякі автомобілісти люблять чекати повного прогріву двигуна, коли з дефлекторів всередині почне дмухати тепле повітря, і тоді направляють весь потік на лобове скло, щоб воно швидше відтануло.

Треснули лобовое стекло в сервисе, лига юристов (и автомобилистов), хелп (длиннопост с историей) | Пикабу

Саме від такого різкого перепаду температур скло може легко тріснути. За розповідями працівників автосервісів, скло з нитками підігріву найбільше схильні до утворення тріщин, а їх заміна вдарить вам по кишені.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Щоб уникнути проблем з тріщинами та їх усуненням, лобове прогрівайте поступово і не вмикайте пічку на максимальний обдув.

Каміння

Найчастіша поява тріщин – пошкодження через потрапляння дрібних предметів на скло. Переважно це маленькі камінці, котрі вилітають з протекторів сусідніх автомобілів. Попри невеликий розмір, вони набирають високу швидкість і цього достатньо, щоб утворився скол. В місці сколу утворюється зона підвищеної напруги, що призводить до тріщин.

Ремонт лобового стекла своими руками - как убрать сколы и трещины

Тому, щоб вони не поширювались по всій площі скла, потрібно якомога швидше прибрати скол. В автомобільних магазинах для цього є спеціальні набори.

Слабкий кузов

Лобове та заднє скло є важливими елементами жорсткості кузова автомобіля. В деяких автомобілях при сильних навантаженнях, наприклад, їзда по бездоріжжю, скло може тріснути.

Це відбувається через занадто слабкий кузов, котрий сильно згинається під час їзди нерівною дорогою. А оскільки скло приклеєне до кузова і не має здатності деформуватись, то від великого навантаження тріскає.

 

Джерело: Dexpens