AutoNews

4 радянські авто, які майже ніхто не бачив (фото)

Москвич-403Е-424Е-Купе

Без сумнівів зовнішній вигляд він мав дещо дивакуватий, але це був справжнім повноцінний спортивний автомобіль. В далекому 1951 році було створено два варіанти дводверних купе.

Майже одразу після збірки радянський автомобільний гонщик взяв участь в чемпіонаті на одному з цих авто і зайняв друге місце.

Москвич фото

Технічні характеристики авто: 4-циліндровий двигун на 1.2 літри, 35 кінських сил, вага – 850 кг. Барабанні гальма і спереду, і ззаду.

Щоб запустити це авто в масове виробництво, було потрібно виготовити нові штампи, проте на це не було грошей.

ВАЗ-Е1101

Взагалі початковим задумом було створити компактний автомобіль з переднім приводом. Експерименти з ним розпочались ще ДО запуску виробництва «Жигулі».

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Згідно з ідеєю конструкторів машина мала бути «виключно радянська» без співпраці з іноземними автокомпаніями.

ВАЗ-Э1101 фото

В 1971 році з’явився перший зразок, котрий отримав прізвисько «Чебурашка». Передньопривідне авто мало незалежну передню підвіску і з двигуном 0.9 літри та 50 кінських сил.

ВАЗ 2103 Люкс-універсал

В 1976 році з’явились три автомобілі ВАЗ 2103 в кузові універсал, в яких була покращена обробка салону. Взагалі припускали, що саме ці автомобілі будуть імпортними на європейський автомобільний ринок.

Редкие Автомобили: ВАЗ 2103 Универсал [1] — DRIVE2

Але сталось не так, як гадалось: одна машина залишилась в інженерно-технічному центрі, друга відправилася піддослідною на полігон, а третя пропрацювала ще 7 років в дизайнерському відділі заводу, як розвізна.

ЗІЛ 118 Юність

Цей автобус отримав схвальні відгуки від чиновників СРСР. Ба більше, навіть керівництво компанії «Форд» було вражене. Після того, як побачили модель на одному міжнародному автосалоні, одразу захотіли купити ліцензію на її виробництво. На автобус було встановлено 8-циліндровий двигун від вантажівки ЗІЛ-130, потужність збільшили до 200 кінських сил.

ЗиЛ-118К "Юность" '1975–91

За 24 роки було випущено 106 автобусів «Юність». Котрісь з них «працювали швидкою допомогою», котрісь пішли в органи держбезпеки, котрісь використовувались чиновниками.

 

Джерело: Dexpens