Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

9 небезпечних звичок водія, що позбавляють концентрації та уваги за кермом

Які звички водія можуть сильно нашкодити за кермом?

1. Неправильна постава

Якою має бути постава водія?

Медики та батьки не дарма твердили, що не можна сутулитися. При неправильній поставі зростає навантаження організм. М’язи, суглоби та сухожилля працюють з підвищеною напругою, тому енергії витрачається набагато більше. А коли ниє спина, болить шия та затікають ноги, зосередитися на дорозі дуже важко.

Тому постарайтеся стежити за своєю поставою. А в далеких поїздках частіше зупиняйтеся та робіть зарядку.

2. Правильне дихання

Неправильна техніка дихання може призвести до підвищеної сонливості.

Активність життєвих процесів в організмі визначається кількістю кисню, що надходить. Якщо його достатньо, то людина довгий час залишається бадьорою та активною.

При неправильній техніці дихання (неглибоких вдихах) організм отримує мало кисню. Уповільнюється швидкість внутрішніх процесів. Організм витрачає додаткові сили для їхньої активізації. Підвищена витрата енергії призводить до швидкої втоми та сонливості.

Тому варто навчитися правильній техніці дихання. Або взяти у звичку періодично зупинятися, щоби зробити дихальну гімнастику. Найпростіше – кілька разів глибоко вдихнути повітря через ніс і видихнути через трохи стислі губи.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

3. Телефонні розмови

Під час телефонної розмови людина може стати більш неуважною

За статистикою причин ДТП, вони посідають друге місце після пияцтва. А якщо розмова була на підвищених тонах або викликали переживання, то після її закінчення водій ще не менше години перетравлюватиме подробиці.

Вирішувати важливі питання краще не за кермом. Неодноразово доведено, що під час розмов телефоном людина стає більш розсіяною, оскільки складно робити дві справи одночасно – стежити за дорогою та відповідати співрозмовнику. На це витрачаються значні ресурси організму. Якщо спокійна розмова знижує увагу на 20-25%, то написання sms-повідомлень ще більше відволікає від дороги. У цьому випадку ризик не впоратися з керуванням зростає в сотні разів.

Тому подумайте, чи треба під час їзди відразу відповідати на дзвінок, що пролунав. Може, варто передзвонити абоненту трохи згодом, коли буде сприятливіший момент?

4. Багатозадачність

За кермом небажано робити одразу кілька справ одночасно

Планувати свій день краще заздалегідь, а не сидячи за кермом – до нічого хорошого це не приведе. По-перше, відверне увагу від дороги. По-друге, частина запланованих завдань просто вилетить із голови.

Та й сама спроба скласти розклад, що й скільки треба зробити, забирає багато сил і додає почуття занепокоєння. В результаті зростає роздратування, знижується уважність.

Краще вирішуйте питання в міру їхнього виникнення, а справи плануйте залежно від важливості та терміновості.

5. Нестача сну

Нестача сну може спровокувати аварію.

Сідати за кермо у напівсонному стані – це від початку провокувати ДТП. Водій, що не виспався, небезпечний не тільки для себе, а й для оточуючих. Запізнена реакція не дає можливості швидко і адекватно реагувати на загрози, що виникають.

Але ще небезпечніше, якщо водій провалиться у мікросон. Некерована машина за кілька секунд може пролетіти сотні метрів. Добре, якщо на дорозі не буде жодних поворотів, перешкод чи пішоходів. А якщо вріжеться у хвіст автомобільної пробки, вилетить на перехрестя чи «зебру»? Страшно подумати.

Тому завжди висипайтеся, особливо перед далекою дорогою. А якщо в дорозі відчули сонливість, не будьте впертими в прагненні доїхати. Краще зупиніться, щоб подрімати.

6. Кава та енергетики

Кава дає лише тимчасовий ефект

Багато водіїв борються зі втомою за допомогою тонізуючих напоїв. При цьому, забуваючи, що вони не дають довгострокового ефекту. Після припливу бадьорості швидко слідує занепад сил. А щоби привести себе у форму, знову треба випити енергетик. І так по колу.

Після ударної дози кофеїну серце стукає, руки тремтять, уважність падає. Вести у такому стані автомобіль вкрай небезпечно. До того ж якщо зупинить поліція, то може прийняти вас за любителя заборонених препаратів.

Тож намагайтеся без зайвої потреби не вживати енергетики. Особливо якщо здоров’я не дуже.

7. Музика

Прослуховування музики за кермом

Багато водіїв не уявляють себе за кермом без прослуховування улюблених записів чи концертів на радіо. Музичний фон стає настільки звичним, що на нього часто не звертають уваги. А мелодії, що звучать, сильно впливають на людину: повільні – розслаблюють і заколисують, швидкі – втомлюють.

Небезпеку представляє і музика, що голосно грає, тому що заглушує зовнішні звуки. Через неї водій може не почути попереджувальні сигнали автомобілів, що проїжджають, або не звернути увагу на сторонні звуки, що виникли у своїй машині.

8. Перекушування за кермом

Поїдання фастфуду за кермом

Мало кому з водіїв вдається регулярно обідати у спокійній обстановці. Більшість вважає за краще перекушувати під час їзди, щоб не гаяти часу.

Такий спосіб приймання їжі може стати причиною аварії. По-перше, знижується уважність. По-друге, підвищується ризик аварійних ситуацій. Наприклад, гарячий напій, що пролився, змусить водія мимоволі натиснути не на ту педаль або вивернути кермо в інший бік.

9. Спілкування з попутниками

Велика кількість людей в автомобілі

Розмовляти з попутниками не рекомендується з кількох причин. По-перше, водій буде змушений стежити за ниткою розмови. Це відверне увагу від дороги. По-друге, проста розмова може перерости в запеклу суперечку. Тоді водій усю увагу переключить на співрозмовника. Ризик ДТП зросте багаторазово.

Крім цього, більшість попутників любить ділитися своїм досвідом, розповідати про власні способи боротьби зі втомою та неуважністю. До таких порад треба ставитись дуже критично. У жодному разі не кидатися тут же перевіряти їх на власному організмі. Все почуте треба адаптувати до себе з поправкою на особистий досвід та розуміння. Тільки невелика частина порад буває слушною. Перевірка всіх без винятків забирає багато часу та сил.

Джерело: Dexpens