AutoNews

Чого може вібрувати кермо під час гальмування

От їдеш собі спокійно, нічого не турбує, все злагоджено працює, як раптом на кермі відчувається вібрація. І виникає вона в момент, коли автомобіль гальмує. А якщо гальмування відбулось різко, то кермо буквально «підстрибує».

Чому може виникати таке і куди варто заглянути для діагностики?

Гальмівні диски

Це перше місце, куди варто зазирнути після того, як виникне вібрація на кермі. Іноді трапляється, коли авто проїжджає велику калюжу, то диски від моментального охолодження можуть викривитись.

Внаслідок цього і виникає вібрація під час гальмування автівки.

Щоб провести перевірку гальмівних дисків, знадобиться спеціальний пристрій. Його підносять до диска, потім його починають крутити і спостерігають, як сильно він встиг деформуватись. Якщо сильно, то диск або сточують, або міняють на новий.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин
Что делать, если трясется руль на неровностях - всё о ремонте лада - Сайт о

Тріщина в диску

Через різку зміну температури диск може навіть і тріснути. При обертанні він буде вібрувати і особливо відчутно це буде, коли авто гальмуватиме. Через тріщину також пришвидшиться знос фрикційних накладок на гальмівних колодках.

Тормозной диск: толщина имеет значение | Автокомпоненты. Бизнес. Технологии. Сервис

Не можна продовжувати їздити з тріснутим диском, бо він у будь-яку мить може розколотись і ви спричините аварійну ситуацію.

Маточина

Якщо з дисками все в порядку, то наступним підозрюваним може бути маточинний підшипник, котрий встиг розвалитись. На маточині є два підшипники, які починають люфтити, якщо сильно зносились. І через це виникає вібрація, що сильніше проявляється під час гальмування і передається на кермо.

Також було б добре перевірити балансування коліс. У випадку порушення, краще заглянути на шиномонтаж і ще раз збалансувати їх.

Джерело: Dexpens