Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

Чому дизельні авто дорожчі за бензинові: детальний розбір

З одного боку досить дивно, адже дизелі слабенько оновлюють, в будові використовують технології 20-річної давності (не всі, але більшість виробників). Свіжі розробки теж є, але переважно – старіші.

Пояснення різниці в ціні в чотирьох пунктах.

Пункт 1 – без полегшення

Дизельні, як ми вже говорили, в основному «старої закалки». З одного боку це погано, але з іншої навпаки навіть дуже добре.

Бензинові агрегати постійно полегшують: блок циліндрів, поршні, кільця, шатуни, колінвали та інше.

В дизеля цього всього немає – блоки з чугунку, шатуни, поршні та решту – це все масивне та розраховане на великі ресурси та тиск. Тому, навіть зараз, дизельні можуть довше пройти і подолати відмітку в 500 тис. км пробігу.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Пункт 2 – паливна апаратура

В бензинового агрегата вприскування побудоване на двох основних технологіях – MPI та GDI.

В GDI є паливний насос високого тиску, також є форсунки, але вони поруч не стоять з дизельним ПНВТ (паливним насосом високого тиску) і його форсунками. Працюють вони під дуже високим тиском і вся апаратура складніша та дорожча.

Пункт 3 – підвіска

ДВЗ на тяжкому пальному важать на 40-50% більше, аніж аналогічний за об’ємом мотор на бензині. Знову ж таки через старі технології розробки.

Відповідно, потрібно правильно розрахувати передню підвіску: ставити підсилені амортизатори, пружини, сайлентблоки, шарові, кермові, важелі та інше. Вартість тут значно більша, що додає плюсу до ціни.

Пункт 4 – автоматична коробка передач

Останній, але основний пункт, чому дизель дорожчий – це автоматична трансмісія (автомат, варіатор – без різниці).

Візьмемо на зразок – KIA OPTIMA (в максималці) та KIA STINGER (в мінімалці). Обидві машини мають турбо бензиновий агрегат, зазвичай 2,0 л (247 к. с.) (353 Нм – крутного моменту).

Дизель, який на KIA SORENTO PRIME має об’єм 2,2 л (200 к. с.), але момент в нього 441 Нм, майже на 100 більше!

Для цього авто потрібна інша потужніша автоматична коробка і, звісно, дорожча.

Саме ці перелічені пункти дають дизельному двигуну більшої вартості, незалежно від марки.

 

Джерело: Dexpens