AutoNews

Чому категорично не можна змащувати колісні болти

На порядку денному у нас питання – чи треба змащувати колісні болти і що кажуть різні автомобілісти.

Цікавий такий дисонанс: більшість автолюбителів, котрі половину життя за кермом кажуть, що болти все ж потребують періодичного змащування. Наносити змазку не просто корисно, а навіть необхідно, особливо коли виникають проблеми із відкручуванням. Якщо нанести матеріал на різьбу, то зробити це буде набагато легше і колеса буде легше міняти.

Щоб змастити болти, не вишукують якихось спеціальних засобів – звичайна графітка цілком підійде. Вона коштує зовсім недорого і є на полицях будь-яких автомобільних крамниць.

Проте, думка більшості не може бути визначною для всіх. Щоб зрозуміти, чи справді процедура змащування є обов’язковою і для всіх авто рекомендованою, варто заглянути в інструкцію з експлуатації. Власники частіше ігнорують рекомендації, а потім намагаються нервово знайти відповідь в Інтернеті.

Розглянемо, як приклади, авто Фольксваген Джетта чи Шкоду Октавію – в їхній інструкції є чіткі вказівки щодо цього. Виробник наголошує, що колісні болти не можна змащувати ні мастилом, ні консистентними змазками. Внаслідок цього може трапитись ослаблення кріплень, через що під час руху може злетіти колесо.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Самі розумієте, що це прямий шлях до ДТП і, на жаль, людських жертв. Особливо, якщо швидкість була високою.

Вот почему нельзя смазывать колесные болты. Смазывать ли колесные болты и чем это делать Нужно ли смазывать болты на колесах

В інструкції до Тойоти Камрі зазначається, що внаслідок змащування може бути занадто сильне затягнення колісних болтів. Таким чином можна пошкодити і болт, і навіть і диск.

Звісно, це лише рекомендації. В кожного автомобіліста є своя голова, котра здатна оцінити раціональність, потребу та наслідки своїх дій. Можливо, й справді трохи графітки не завадить, але це не означає, що болти мають «купатись» в ній.

Джерело: Dexpens