AutoNews

Чому після вирізання каталізатора зростає розхід пального

Все частіше спостерігається побічний ефект вирізання у вигляді збільшення витрат пального. Цікаво, чого б це?

Нащо видаляють каталізатор?

Взагалі рішення прибрати каталітичний нейтралізатор зі свого авто приймають власники, котрі хочуть заощадити на ремонті. Річ у тому, що, коли виробляють каталізатори, використовують спеціальні рідкоземельні метали.

Тому вартість такого фільтру вихлопних газів може сягати і понад тисячу доларів. Мало кому захочеться витрачати такі гроші на заміну каталізатора, який, в принципі, і не потрібен.

Катализатор автомобильный - что это такое в машине: где стоит, на что влияет

Чому зростає розхід пального?

Двигуни сучасних автомобілів влаштовані таким чином, що вони можуть правильно працювати лише з певним протитиском у вихлопній системі, яка якраз і створюється каталізатором.

Тому після видалення каталізатора, потрібно владнати проблеми зі зміною режиму роботи вихлопної системи та мотора. Від цього і збільшується розхід пального.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Причинами зростання витрат пального при видаленні каталізатора є датчики кисню (лямбда-зонд). У вихлопній встановлюється два таких датчики: один до каталізатора, один після.

Дані з них дають змогу блоку управління коригувати паливну суміш: або збагачувати її, або збіднюючи. Таким чином добивається оптимальної роботи двигуна, збільшуючи його потужність та знижуючи розхід пального.

Резко увеличился расход топлива – ищем и устраняем причину

Якщо в машині вирізати каталізатор, відпрацьовані гази на великій швидкості вириваються з двигуна і мчаться до пустої банки нейтралізатора, де колись був каталізатор. Далі потік газів прискорюється, а датчик кисню не може правильно зчитувати показники кисню.

В результаті, блок управління двигуном починає коректувати суміш, додаючи більше бензину. Це і стає однією з причин збільшення витрат пального.

Чи можна щось зробити?

Прямого впливу на зменшення розходу пального просто нема. Варто врахувати особливості прошивки для блоку управління двигуном. Можна спробувати змінити програму управління, мінімізувавши збільшення розходу.

Универсальный катализатор автомобиля: принцип работы, нюансы выбора и монтажа

Деякі водії встановлюють в свої авто універсальний каталізатор, котрий на порядок дешевший за оригінальний фільтр і з ним повністю вирішується проблема збільшення затрат горючого.

 

Джерело: Dexpens