AutoNews

Чому потрібно рахувати до 5, щоб уникнути аварії

Найпоширеніший інцидент взимку – коли авто доганяє машину спереду і впивається їй в бампер, бо не встиг вчасно загальмувати. Як би водії не виправдовувались і які б аргументи не наводили, причина цьому одна: не обрав безпечну дистанцію до авто попереду, через що і стався удар. То і влітку потрібно дотримувати рекомендовану дистанцію, що вже казати про зиму, коли замість асфальту – лід.

Тому водії з досвідом застосовують метод трьох секунд, про котрий детальніше розкажемо. Він полягає в тому, щоб відстань між своїм авто та спереду проїжджати не менше, аніж за 3 секунди. Можна і більше, але головне, щоб не менше.

Зображення, що містить текст, автомобіль, надворі, земля

Автоматично згенерований опис

Автомобіль в різних умовах рухається також по-різному. Тому встановити якусь конкретну оптимальну відстань до автомобіля, що рухається спереду вас, складно. Проте, можна точно стверджувати, що коли в запасі є 3 секунди, то шанси загальмувати та не створити аварійну ситуацію збільшуються в рази.

Як його застосовувати

Отже, вимовляємо якесь тризначне число: 123, 321 чи інше. На це йде до 3 секунд часу. А досвідчені водії вчиняють таким чином: вони рахують від 1 до 5-6 – залежно від того, яка індивідуальна швидкість рахунку.

Перевірити це також можна просто. Взяти телефон і увімкнути секундомір, щоб засікти 3 секунди, а подумки прораховувати цифри в своїй персональній манері.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

В більшості випадків саме 3 секунди часу займає перелічення від 1 до 5.

Далі рухаємось дорогою і беремо собі якийсь предмет, як орієнтир. Наприклад, вам поможе стовп чи дерево – не суттєво, і рахуємо до 5. Після кількох спроб водій навчиться визначати відстань, яку проходить авто при поточній швидкості за 3 секунди. Саме таку дистанцію потрібно тримати відповідно до транспортного засобу, котрий їде перед вами. Але наголошуємо – саме при такій швидкості. Якщо авто їде швидше, то потрібно перерахувати до 5 заново, щоб оцінити, наскільки виросла безпечна відстань за системою 3 секунд.

Якщо потік, в котрому ви є, сповільнюється, то треба ще раз перерахувати дистанцію. Чим менша швидкість, тим меншою вона буде.

Джерело: Dexpens