AutoNews

Чи можна глушити двигун, поки працює вентилятор охолодження

 Для того, щоб запобігти перегріванню силового агрегата, виробники автівок встановлюють на радіатор охолодження електричні вентилятори.

Їхнє призначення полягає в охолодженні антифризу під час руху на помірній швидкості. Коли автомобіль спокійно рухається 60 км/год охолодження відбувається завдяки потокам повітря, котрі набігають. Проте, як тільки автомобіль зупиняється в заторі, то двигун одразу ж перегрівається. Щоб уникати такого явища, електроніка одразу ж вмикає вентилятори.

Хоча це не завжди допомагає і мотор продовжує перегріватись.

Як визначити перегрівання

Насамперед потрібно вміти розрізняти перегрівання силового агрегата від увімкнення вентиляторів. Якщо ви почули з-під капота, що почали гудіти вентилятори, то не переймайтесь – так має бути, це цілком штатна ситуація. Автомобіль таким чином намагається охолодити антифриз і як тільки ви почнете набирати швидкість, вентилятори самостійно вимкнуться.

Можете починати хвилюватись за умови, якщо стрілка температури двигуна тікає в червону зону і в салон починає проникати жар від мотора.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Глушити чи ні?

Водіїв, як тільки відчувають, що двигун «закипає», одразу ж зупиняються та відчиняють капот, щоб допомогти йому швидше охолонути. Але це зовсім не варто робити.

Система охолодження працює тоді, коли працює двигун. Іншими словами: як тільки ви заглушите двигун, тоді ж припиниться циркуляція охолоджувальної рідини.

Деталі в двигуні не холонуть одночасно: одні стискаються після охолодження, інші ж гарячі й ще розширені. Через таку різницю в температурах виникають проблеми: наприклад, викривлюються головки блоку циліндрів або ж навіть можуть заклинити поршні в циліндрах.

Как не закипеть летом в пробке - Лайфхак - АвтоВзгляд

Тому не глушіть двигун. Якщо так сильно хочете йому допомогти охолонути, то просто відчиніть капот, що більше повітря потрапляло. Якщо є в машині вода. То можна нею полити радіатор, щоб швидше знизити температуру.

Джерело: Dexpens