AutoNews

Чи обов’язково відкручувати пробки під час зарядки акумулятора

Більша частка автомобілістів надають перевагу купляти необслуговувані акумулятори, оскільки вони не потребують жодної уваги та спокійно працюють відведений для них термін.

Але є і ті, які все ж купляють класичні АКБ, котрі потребують регулярного догляду. З цим обслуговуванням і виникають проблеми у недосвідчених водіїв.

Зараз розберемось з особливостями цих батарей та чи потрібно відкручувати на них пробки під час зарядки.

Заряджання АКБ

Проблеми із запуском двигуна можуть виникнути або в сильні морози, або при зношеному акумуляторі. Відбувається це тому, що АКБ розряджається і не може розкрутити стартер та холодний двигун.

Від такого навантаження акумулятор швидше розряджається і його потрібно підзаряджати. Для зарядки батареї насамперед варто купити спеціальний зарядний пристрій. Потім зняти акумулятор з машини та занести додому.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Навіщо потрібно відкручувати пробки?

Выкрутил пробки и вынул их из банок. Частая ошибка при зарядке аккумулятора. | Электроник | Яндекс Дзен

Перед зарядкою рекомендовано відкрутити з батареї заливні пробки. Іноді вони так сильно прикипають, що зробити це непросто.

Пробки потрібно відкручувати для того, щоб надлишковий тиск, котрий виникатиме під час зарядки, не розірвав акумулятор. Це відбувається через те, що електроліт під час зарядки починає кипіти та виділяти гази, котрі при закритих пробках створюють внутрішній тиск.

Нужно ли откручивать пробки при зарядке аккумулятора? — Автоклуб — autoepoch.ru

Така ситуація небезпечна тим, що корпус батареї може тріснути і вся кислота виллється в різні боки.

З метою безпеки деякі водії заряджають АКБ на балконі, адже випари з кислоти також небезпечні для здоров’я. Деякі батареї мають вбудовану систему захисту від надлишкового тиску. В їх корпус вбудований клапан, котрий стравлює зайві гази, як це зроблено в необслуговуваних акумуляторах.

Однак, попри це, пробки все одно рекомендується відкручувати.

 

Джерело: Dexpens