AutoNews

Чи правда, що великі колеса знижують потужність авто

 Щодо власників легкових авто, то такою інновацією вони додають своєму залізному коню індивідуальності. Але поміж всіма плюсами, існує думка, що це доопрацювання суттєво знижує потужність двигуна.

Чи правда це?

Тяжкі колеса

Автомобільні виробники прагнуть встановлювати на свої машини легкосплавні колеса, оскільки вони не лише мають привабливий вигляд, але ще й меншу вагу. Вага колеса дуже важлива, адже це прямо впливає на витрати пального та динаміку машини.

Великі колеса складніше крутити, що й створює додаткове навантаження на двигун. Особливо сильно цей ефект відображається на динаміці при розгоні машини, здійснювати різкі обгони на великих колесах стає складніше.

Але це ще не всі проблеми.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Наслідки тюнінгу

Якщо машина спочатку не розрахована на установку великих коліс, то ця доробка може негативно вплинути на надійність. Через велику вагу коліс значно швидше будуть зношуватись гальмівні колодки та диски. Також це доопрацювання не дуже оцінить і підвіска автомобіля. На позашляховиках після установки великих коліс часто спостерігаються обриви піввісь в мостах, через що вам доведеться міняти їх на сильніші.

А что, если поставить колеса побольше? - экспертиза ЗР

Після установки великих коліс на легкових автомобілях його керованість постраждає, і то суттєво. Машиною елементарно буде складніше керувати на поворотах, адже її буде розкачувати та заносити.

Щоб якось компенсувати цей недолік, доведеться занижувати підвіску і робити її жорсткішою, а це не завжди можливо, адже велике колесо просто не влізе в арку.

Великі колеса навіть порушують роботу спідометра, котрий буде показувати неправильну швидкість, що створює ще більшу незручність.

 

Джерело: Dexpens