AutoNews

Чи справді акумулятор під капотом здатен раптово вибухнути

Вибух акумулятора – це дуже рідкісне явище, майже як гроза взимку. Наслідки цього можуть бути досить масштабними та руйнівними.

Зазвичай після такого йде довгий процес відновлення автомобіля, значні витрати і, не виключено, що ще й лікування водія, котрий в момент нещасного випадку перебував в салоні авто.

Чому може трапитись вибух та як уникнути його – читайте далі.

Коли вибухає акумулятор, пластик дрібними частинками розлітається на пристойну відстань, а електроліт заляпає все навколо в радіусі кількох метрів. Це якщо він демонтований і десь стоїть в гаражі. А якщо акумулятор в момент вибуху буде під капотом, то наслідки будуть тяжкими.

Люди, котрим не пощастило і вони перебувають поблизу епіцентру подій можуть отримати травми та опіки.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Найчастіша причина, чому може вибухнути акумулятор – накопичення в корпусі горючих газів, які можуть загорітись за певних умов. Зазвичай гази активно виділяються після вичерпання сульфату свинцю, що утворюється в момент розряджання.

Причины взрыва аккумулятора в автомобиле (зарядка, прикуривание)

Найнесприятливіший період для АКБ – це зима, коли їй і так несолодко. Навіть найменшої іскри буде досить, щоб трапився вибух. Іскра може виникнути під час запуску силового агрегату. Наприклад, якщо одна з клем погано зафіксована або коли до батареї приєднують пускові дроти, щоб прикурити інший автомобіль.

Ще однією із причин може бути некоректна робота генератора. Його норма подачі напруги – це 14,2 Вольтів. Якщо показник перевищено, в батареї починає закипати електроліт і якщо нічого не вдіяти, щоб зупинити процес, то неодмінно трапиться вибух.

Останньою причиною зазначимо накопичення водню всередині батареї через те, що вентиляційні отвори АКБ забились брудом. В такому випадку з накопиченим воднем почне взаємодіяти окис вуглецю. Відбудеться хімічна реакція, внаслідок котрої виділиться багато теплової енергії.

GISMETEO: Может ли аккумулятор взорваться под капотом автомобиля? - Авто | Новости погоды.

Щоб уникнути таких небезпечних ситуацій контролюйте заряд акумулятора та справність генератора. Також переконайтесь, що все гаразд з кріпленням клем та змастіть їх спеціальною змазкою, щоб не було окислень.

Джерело: Dexpens