AutoNews

Чи треба прогрівати інжекторний двигун?

Чергова тема, котра викликає достатньо суперечок між автомобілістами: чи потребує інжекторний движок прогрівання перед стартом?

В кожної зі сторін є свої аргументи, з котрими можна в обох випадках погодитись, але спільної думки щось не знайшлось.

Що ж, тоді ми спробуємо розібратись.

Що кажуть механіки?

Більша частина автомеханіків виступають за те, що ці двигуни теж повинні прогріватись, особливо, коли на вулиці морозяно. Як вони це пояснюють?

Майстри, котрі радять прогрівати, опираються на позицію розробників, тобто інженерів. Вони вважають, що під час запуску машини перед їздою движок найбільше зношується. А на морозі цей процес тільки посилюється.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Ті, хто кажуть, що треба зразу сідати і їхати, пояснюють свою позицію тим, що на сучасних автомобілях стоять движки з немалим ресурсом роботи. Такої ж думки американці та європейці, адже в них прогрівання мотора – це рідкісне явище.

Нужно ли прогревать инжекторный двигатель и как это делать? + видео » АвтоНоватор

Чому автомобілісти Європи не прогрівають двигун?

Нічого складного. Європейці найбільше голосують за екологію. І там найменша ймовірність побачити десь поруч з будинком авто, котре димить на всю околицю. Тому движки не прогрівають перед поїздкою. Тим паче ресурс мотора має від 500 тисяч до 1 млн км.

Так, Європа велика і клімат країн між собою відрізняється.

В північних державах (Фінляндія, Швеція та Норвегія) зими дуже холодні – до -30 градусів нижче нуля. Як тоді вони справляються? Все просто – автомобілісти встановлюють електричні підігрівачі для охолоджуючої рідини.

Прогрев двигателя: Единственное правильное решение | Автомобили с пробегом. Советы. | Яндекс Дзен
Фото ілюстративне

Як довго прогрівати?

Це на розсуд господаря авто. Треба враховувати в основному температуру на вулиці. Якщо приблизно -10, то на прогрів потрібно витратити 2-3 хвилинки. До 5, не більше. Якщо холодніше, то хай попрацює хвилин 10. 15 хвилин буде достатньо для будь-якого автомобільного мотора, навіть якщо на вулиці -25.

Робоча температура антифризу є 80-90 градусів, але стартувати слід при температурі 40-50 градусів. Головне тримати оберти в межах 2500 об/хв. Це допоможе прогріти движок та зекономити час.

 

Джерело: Dexpens