AutoNews

Чим холостий хід може бути небезпечним для автомобіля

Автомобілісти все частіше скаржаться на сучасні автомобілі, надійність котрих під великим знаком питання. Мовляв, що двигуни зовсім не адаптовані і занадто швидко ламаються.

На такі гучні заяви відповіли фахівці, котрі стверджують, що тут річ зовсім не в технології виробництва нових автомобілів. Більше залежить від умов експлуатації транспортного засобу.

Стосовно автівок, котрі підкорюють міські вулиці, то їм доводиться частіше перебувати на холостому ходу, наприклад, в заторах. А це зовсім не дає користі силовому агрегату.

Тиск мастила

Коли мотор працює на холостих, то і масляний насос теж змушений в такому режимі працювати. Через невисокі оберти він не може нагнітати необхідного тиску мастила. В результаті такого деталі не отримують достатньо змазки і через це їх знос відбувається швидше.

Робимо висновок, що часта робота двигуна на холостих дещо знижує його ресурс. Щоб якось допомогти в цій ситуації, експерти рекомендують частіше змінювати робочу рідину в моторі.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин
Холостой ход двигателя может привести к ряду поломок автомобиля

Згорання пального

Пальне не може повністю згоріти, коли двигун працює на холостих обертах. Через це на стінках камери згорання виникає нагар, від чого згорання відбувається ще гірше і падає потужність двигуна.

Іноді догорання пального відбувається в каталізаторі, через що він швидше ламається і керамічні крихти потрапляють до циліндрів. Автомобілі, котрі мають систему дистанційного запуску часті зустрічаються із проблемами з каталізаторами, адже вони частіше працюють на холостому ходу.

КРАСНЫЙ, БЕЛЫЙ, ЧЕРНЫЙ НАГАР НА СВЕЧАХ ЗАЖИГАНИЯ: ПРИЧИНЫ, ДИАГНОСТИКА, УСТРАНЕНИЕ ПРОБЛЕМЫ — DRIVE2

Свічки запалювання

Як з’ясувалось, і на них негативно впливає холоста робота двигуна. Через це їх покриває товстий шар чорної кіптяви і між електродами вже не може бути такої сильної іскри, як раніше. Логічно, що від цього гірше загоряється пальне. Машина буде гірше розганятись, а витрати пального зростуть.

Тому, якщо ваше авто часто працює на холостих, то вам треба регулярніше міняти не лише мастило, а й свічки запалювання.

Джерело: Dexpens