AutoNews

Діагностика двигуна за 3 хвилини: поради експерта

Якщо ж ви хочете самі навчитись діагностувати мотор, вам знадобляться ці кілька порад. Після них ви зробити висновок, що це не так вже і складно. І вам плюс до навичок.

Будьмо уважні

Максимально уважно та зосереджено оглядаємо мотор з усіх боків. Насамперед потрібно пошукати підтікання, визначити, в якому стані патрубки, що діється із проводкою та шлангами.

Якщо двигун незвично чистий – не дивуйтесь: продавці спеціально відмивають до блиску, щоб приховати недоліки. Мастило може просочуватись через сальник чи прокладку через знос поршневої системи. Так, гази прориваються в картер, тиск йде вгору, витискаючи мастило через всі нещільності.

Как проверить двигатель при покупке автомобиля? Рабочие способы

Якщо двигун не виглядає, наче щойно із заводу, то означає, що продавцю насправді немає що приховувати.

Вихлопна труба

Теж важливий нюанс під час перевірки мотору. Якщо система некоректно працює із дозуванням пального, то в трубі буде чорний шар відкладень. Якщо забруднення мінімальні, то хвилюватись нема чому. Тому просто проведіть пальцем всередині вихлопної труби і самі все побачите.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин
О чем говорит нагар на выходе из выхлопной трубы?

Йдемо далі

Із зовнішнім виглядом ми наче розібрались, але цього недостатньо. Двигун потрібно послухати на предмет зайвих звуків та вібрації.

Важливо зрозуміти, яка буде його поведінка на холостому ходу. Вихлоп повинен бути рівним. Потім можна різко відкрити та відпустити дросельну заслінку. За нормальної роботи двигун швидко набере обертів.

Перегазування – найкращий спосіб зрозуміти стан двигуна. В цей момент всі системи машини максимально навантажуються і відразу чути, чи є якісь сторонні звуки.

Коли скидається газ, оберти не повинні сильно просісти. Про недолік свідчитиме ситуація, якщо оберти опускаються нижче холостих, коли відпускається дросель. Але такий дефект легко виправити.

Потім потрібно підняти оберти до 3000 і прислухатись до шумів та звуків.

Крышка Масло Заливной Горловины. — Hyundai Solaris, 1.6 л., 2013 года на DRIVE2

Поршнева

Якщо при увімкненому двигуні викрутити кришку мастилозаливної горловини і залишити її на місці, можна перевірити поршневу на знос. Якщо знос достатній, в картер прорветься багато газів, а кришка буде підскакувати.

Також подивіться на корпус розподільчого валу. Чорні відкладення вказують на поганий технічний стан двигуна. Можливо, його «годували» неякісним мастилом.

 

Джерело: Dexpens