AutoNews

Коли всесезонки краще, аніж літні шини: 5 умов

Порівняємо між собою всесезонні шини Continental AllSeasonContact (індекс M+S) та літні шини Continental PremiumContact 6 і розберемось, як поводять себе вони влітку. Чи зможуть вони бути на одному рівні зі звичайними літніми покришками?

Звісно, літні шини мають значну перевагу на сухому асфальті – і в гальмуванні, і в керованості, і в стійкості. Причому, чим гарячіше, тим більша різниця. Проте, в дечому всесезонки «вирішують» і сміливо кидають виклик літнім шинам.

Прохідність

На стартах вгору на неукріпленому покритті шини M+S зачіплялись краще. Аніж літні, котрі проковзували на ґрунті та траві. Це означає, що дістатись місця призначення на всесезонках значно простіше і швидше.

Акустичний комфорт

Щодо комфорту, то всесезонки також мають більше балів. Аніж літні. Як мінімум, вони значно тихіше себе поводять під час руху. Хоча варто зазначити, що це перевага, скоріше, конкретної моделі, бо акустичний комфорт суттєво залежить від малюнка протектора.

Плавність ходу

Всесезонні шини дещо м’якші й це більше відчувається під час подолання дрібних та середніх нерівностей.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Економічність

Тут теж є над чим помислити. В опорі коченню всесезонні шини знову переганяють літні, хоч і лише на 7,5%. Іншими словами – вони економніші приблизно на 0,2 літра на 100 кілометрів. Важливо зазначити, що всесезонки зношуються швидше, аніж літні. Тому вигідність буде здебільшого залежати від дорожніх умов та стилю їзди автомобіліста.

Continental AllSeasonContact – новый всесезонные шины — статьи на ShinaDiski

Аквапланування та «мокре» гальмування

По мокрому дорожньому покритті всесезонні шини гальмують краще, аніж літні, хоч і лише на декілька відсотків. Але що стосується калюж, то сміливо виривається вперед: повздовжнє аквапланування виникає на тій самій швидкості, що й у літніх покришок. А ось в поперечному напрямку універсальна модель тримається краще, відіграючи 5 з чимось відсотків середнього бокового прискорення.

При падінні температури всесезонні починають вигравати в тримачі, бо для літніх вже просто занадто холодно.

Джерело: Dexpens