AutoNews

На яких обертах треба їздити, щоб двигун прослужив довше

Правильні оберти

Постійна їзда в межах 2000-2200 об/хв безперечно сприяє економії на пальному, але недоліки свої цей спосіб теж має. В реальності регулярна експлуатація машини в таких рамках не має позитивної сторони, а тільки збільшене навантаження на агрегат.

Це пов’язано з тим, що паливно-повітряна суміш в моторі неправильно формується, що призводить до утворення кіптяви на поршнях та циліндрах.

Важливо пам’ятати і про масляний насос: тиск, котрий він створює, прямо залежить від швидкості обертання колінчастого валу. А, отже, при малих обертах в двигуні виникає недостатня циркуляція мастила.

Чи корисно на високих?

Занадто сильно розкручувати двигун теж ніякої користі немає. Така манера їзди буде провокувати перегрівання силового агрегату і пришвидшене старіння моторного мастила, а також знос деталей.

Якщо ви багато їздите містом, яке постійно в заторах, то вашій машині буде досить корисно хоча б раз на тиждень вибиратись за межі на трасу, щоб своєрідно почистити двигун від нагару. Але постійно крутити до відсіку також не треба.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин
На каких оборотах двигателя нужно ездить зимой - Лайфхак - АвтоВзгляд

Оптимальні оберти для нормальної роботи мотора – в районі 2500 об/хв. Саме цього показника і треба притримуватись, коли їздите містом.

А під час обгону або руху заміськими дорогами, не перевищуйте показник в 3500 об/хв. На таких обертах машина часто їде зі швидкістю 100-110 км/год. Якщо розкручувати сильніше, то нічого, окрім зайвого галасу та збільшених затрат пального, ви не отримаєте.

Джерело: Dexpens