Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

Навіщо між колесами вантажівок ставлять дивну «шестерню»

На деяких вантажівках, а також будівельній техніці між коліс можна побачити якусь загадкову чи то шестерню, чи то колесо. Очевидно, що у техніці нічого не робиться просто так. А тому виникає одразу кілька запитань: навіщо ця загадкова штуковина взагалі потрібна, як вона функціонує та головне – як взагалі називається?

Загадкове пристосування між коліс вантажівки або будівельної машини, що нагадує металевий барабан або величезну шестерню – це не що інше, як привід Робсона. У народі цей пристрій куди більше відомий під назвою «Ведмедка».

Автомобільні колеса не завжди дають собі раду самі.

Використовується пристрій для підвищення прохідності вантажівки. У переважній більшості випадків привід Робсона ставиться на ведучий міст машини з колісною формулою 6х2 або 8х2.

Спочатку створювалася для всюдиходів.

Як нескладно здогадатися, поставити потрібно як мінімум два таких барабани з кожної із сторін транспортного засобу. Працює “Ведмедка” нехитро: за допомогою пневматичного або гідравлічного приводу пристрій опускається між коліс і щільно притискається до них. Після початку роботи ведучі мости, його колеса починають обертати металевий циліндр, який у свою чергу обертає колеса не ведучого моста. Таким чином колісна схема 6х2 фактично перетворюється на схему 6х4, а 8х2 – 8х4. Завдяки цьому зростає прохідність техніки і завдяки чому спрощується їзда в складних умовах. Наприклад, у глибокому снігу чи бруді.

Перетворює неповний привід на майже повний.

Цікаво, що спочатку привід Робсона створювався для всюдиходів. Однак, широке поширення пристрій свого часу набув завдяки армійським вантажівкам. Згодом пристосування потрапило і на цивільний ринок. Звісно ж, як і в будь-якого іншого механізму, у «Ведмедки» є мінуси. Річ в тому, що за підвищення прохідності доводиться платити шумністю вантажівки та значним прискоренням зношування покришок. Щоправда, часта заміна гуми все одно виявляється дешевшою, ніж придбання додаткового тягача.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин
Корисна штука.

 

Джерело: Dexpens