AutoNews

Опції в авто, які небезпечно вмикати часто і надовго

Але ще є такий відділ критики, як експерти. І саме вони констатують, що окремі можливості сучасних автомобілів можуть завдати шкоду як машині, так і водіям, якщо їх неправильно використовувати.

Що вони мають на увазі?

Електрообігрів

Якщо у вашій машині є така спеціальна пропозиція, як обігрів лобового скла та підігрів сидінь – це дуже зручно, можна не хвилюватись під час поїздок в холодні пори: і ви зігрієтесь, і вітрове скло швидше відтане.

Арктический" пакет: какие опции не помешают в России зимой - Quto.ru

Але як кажуть самі водії, виникають ситуації, коли через різкий перепад температур лобове з обігрівом… може тріснути. З підігрівом сидінь потрібно теж бути акуратним насамперед чоловікам – підвищена температура в певних зонах може завдати шкоди чоловічому здоров’ю.

Круїз-контроль

Здавалось би, який мінус може бути в цієї опції, адже вона навпаки покликана спрощувати життя водіям, особливо в далеких поїздках. Можна спокійно займати зручну позицію та насолоджуватись краєвидами. Окрім цього, є користь для автомобіля – він переходить в режим економії пального.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин
Почему интеллектуальный круиз-контроль – лучшая опция в автомобиле | Kia Russia | Яндекс Дзен

Проте, ця ж опція може знижувати пильність водія, увагу, реакцію, особливо, коли він довго перебуває за кермом. Це може призвести до ДТП.

Довідники дверей

Ця опція позбавляє вас від необхідності гримати дверима – вони самі зачиняться. Щоправда, теж не варто втрачати пильності, щоб не прищепити або одяг, або палець. Хоч це і автоматизм, але ваш людський фактор теж повинен бути присутнім.

Датчик дощу

Він дозволяє вчасно очищувати лобове від води та бруду і водію не потрібно відволікатись на те, щоб вмикати двірники: щітки самі працюють.

Как правильно ездить за рулем в дождливую погоду | Автоприбамбас.COM

Але якщо активний режим увімкнений взимку, при запалюванню двірники починають хаотично чистити скло від нальоту, але вони встигли примерзнути. Така робота призводить до зносу редукторів приводів склоочисників, гумових накладок.

Парктроніки

Дуже зручна опція, особливо для новачків, котрі ще не навчились добре паркуватись і для тих, хто має погану оглядовість у авто. Парктроніки не дозволять врізатись, коли ви рухаєтесь задом.

Установка передних парктроников

Але деякі датчики, коли, наприклад, заб’ються брудом, можуть некоректно працювати, а ви, не підозрюючи про це, повністю довірившись, будете продовжувати рух, орієнтуючись на них.

Якщо один з датчиків вийде з ладу, це порушить орієнтацію парктроніків в просторі. Тому, за ними також потрібно наглядати.

 

Джерело: Dexpens