AutoNews

Рік пройшов, але 15 тисяч км не проїхав – міняти моторне мастило чи ні?

Зазвичай, коли дилери пропонують позапланову заміну моторного мастила, то більшість автовласників погоджуються. Причому навіть якщо термін заміни ще не підійшов. Загалом рекомендовано змінювати мастило раз на рік, навіть якщо ви не встигли наїздити 10-15 тисяч кілометрів.

Ті, хто частіше пересувається містом просто фізично не встигає наїздити хоча б 10 тисяч кілометрів за рік.

Всі автомобілі сьогодні і навіть найбільш бюджетні мають бортовий комп’ютер, в котрому є функція підрахування мотогодин. Вона корисна хоча б тим, що можна дізнатись, чи потрібно міняти мастило чи ні. Якщо ваше авто старіше, то можна купити спеціальний прилад, котрий допоможе визначити картину експлуатації автомобіля.

Їх ще називають лічильниками часу напрацювання та часто використовують в спецтехніці, котра немає влаштованого одометра.

Завдяки тренду на даунсайзинг (зменшення розмірів) ми отримали багато енергоефективних двигунів з високою потужністю та малими витратами пального. Проте, мінус цих движків в тому, що в них невеликі картери, котрі вміщують небагато мастила.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Такі мотори є гарячішими, оскільки робоча рідина не завжди встигає охолонути, як належить, при високих навантаженнях на двигун чи в спеку, до прикладу. Через це мастило швидше втрачає свої властивості, внаслідок чого утворюється багато сажових відкладень. Хоча, безперечно, багато що залежить і від самого мастила.

Якщо ви експлуатуєте автомобіль лише в міських умовах, то варто замінювати мастило не через 15, а скоротити термін до 8-9 тисяч кілометрів пробігу.

Тест моторных масел: особенности, характеристики

Також важливо звертати увагу на пальне, котре ви заливаєте в бак своєї машини. Ми про це часто говоримо і наголошуємо, але не кожен збирається сприймати рекомендації серйозно. Чим вища якість пального, тим менша кількість непотрібних домішок осідатиме на деталях двигуна. Через сажові відкладення зростають витрати мастила – запам’ятайте.

Тому у догляді за двигуном свого авто звертайте увагу не лише на показники одометра, але й на якість пального з мастилом, котрими ви його годуєте.

Джерело: Dexpens