AutoNews

Що робити, коли вкрали номера з автомобіля

Крадіжкою номерів вже нікого не здивуєш. Існує навіть статистика, котра підрахувала, що щодня зникає близько 2000 (!) номерних знаків з автомобілів по всіх містах України. Окрім викрадення, номери ще можуть страждати в аваріях, відриватись з місць кріплення і губитись.

У будь-якому випадку, якщо вкрали номера, потрібно відновити номери і ось як це можна зробити.

Зображення, що містить автомобіль, особа, дорога, надворі

Автоматично згенерований опис

Перше питання, яке виникає – нащо крадіям взагалі здались ті номера з автомобілів?

Причин для викрадення є чимало. Наприклад, полювання на красиві номерні знаки. Звичайні непримітні номери нікого не зацікавлять, а якісь креативні та рідкісні колекціонери на всю голову повз не пропустять.

Також недоброзичливці можуть кинути оком на номери, щоб потім підставити вас. До прикладу, якщо планується якийсь злочин, вони кріплять чужі номери на автомобіль, щоб їх ніхто не знайшов. Існує і примітивна афера: спеціально викрадають ваші номерні знаки, щоб «випадково знайти» та повернути за винагороду.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин
Зображення, що містить текст, автомобіль, надворі, дорога

Автоматично згенерований опис

Вкрали номера – що ж, так вже склалось. Зрештою, який би сценарій не справдився, вам потрібно повідомити про це в поліцію та розпочати процедуру відновлення номерів якнайшвидше. Тому що без них пересуватись містом ваш автомобіль не може.

Ситуацію може врятувати дублікат номерних знаків і це цілком законно. Тим паче, що виробляються вони за короткий термін і вам не потрібно очікувати тижнями. Особливо актуально для тих, в кого робота пов’язана безпосередньо з автомобілем.

Пакет документів для отримання дубліката

Морочитись і бігати в пошуках довідок чи інших документів не потрібно, адже від вас вимагається мінімум:

  • Копія техпаспорта;
  • Копія паспорта або водійського посвідчення;
  • Якщо авто належить юридичній особі, то потрібно ще копію свідоцтва реєстрації юр. особи.

Вам потрібно почекати хвилин 10-15 і номери до вашого автомобіля вже будуть готові. Далі треба просто закріпити їх на місце і можна сміливо їхати. Ми оглянули ринок і зробили висновок, що в середньому відновлення номерів буде коштувати 300-400 гривень залежно від місця, де ви будете замовляти послугу.

Що зробити, щоб більше не вкрали номера

Зверніть увагу на кріплення: пластикова рамка – так собі захист. Краще прикрутити болтами чи саморізами. Щоб зловмисник зміг зняти прикручені номери, йому потрібен спеціальний інструмент. А це довго, та й шум зайвий створить. Ніхто з таким возитись не захоче.

Джерело: Dexpens