AutoNews

Що робити, якщо на повній швидкості відмовили гальма автомобіля

Відмова гальм під час керування автомобілем одна з найбільш страшних ситуацій, з якою може зіткнутися автомобіліст. Однак, водій не має права втрачати самоконтроль в такій ситуації, адже потрібно терміново вжити низку заходів для нормалізації ситуації з транспортним засобом.

Існує кілька способів зниження швидкості без використання гальм. Якщо дозволяє ситуація, то перед здійсненням екстреного гальмування слід кілька разів натиснути педаль гальма до відмови. Трапляється так, що гальма просто дають збої через повітря в трубопроводі і все, що потрібно зробити — прокачати систему. Якщо педаль не натискається в принципі, слід по можливості перевірити чи просто не потрапили щось під неї.

Найбезпечнішим способом надзвичайного гальмування була і залишається трансмісія автомобіля. Для цього необхідно включити знижувальну передачу. Таке гальмування допоможе зупинитися, але що ще важливо – воно не спровокує занос автомобіля, на відміну від використання «ручника».

Примітка: використовувати ручне гальмо для екстреного гальмування можна тільки на не високій швидкості і тільки в тому випадку, якщо колеса автомобіля стоять прямо. Практика показує, що при не рівних колесах вже на швидкості 40 км/год автомобіль при гальмуванні «ручником» йде в занос.

Варто при цьому пам’ятати два важливих моменти: чим нижче була поставлена передача, тим більш різкою стане зупинка. Забороняється переходити на знижену швидкість занадто різко. У найважчих ситуаціях можна знижувати передачу з пропуском, наприклад 5-3-1. Однак, включення першої на великій швидкості не дасть належного ефекту.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Примітка: Якщо гальма відмовили на сухому асфальті при невеликій швидкості руху, можна кидати зчеплення для максимально ефективної зупинки. Якщо дорожнє покриття слизьке, то слід використовувати для гальмування «перегазовку» з перетримуванням зчеплення.

Другий метод гальмування – це використання контактного способу. Коли мова йде про людські життя – жаліти залізо не можна. Пам’ятайте про те, що і в адміністративному і кримінальному праві існує поняття «крайньої необхідності». Іншими словами, будь-яка дія, вчинена в безвихідній ситуації для запобігання ще більшого шкоди, в тому числі порятунку людських життів, не є злочином.

Тому якщо «зовсім приперло» гальмувати слід об все, що тільки можливо: паркан, бордюр, припаркований автомобіль. Важливо розуміти, що таке гальмування є дуже серйозним. Водій повинен бути обов’язково пристебнутий (завжди!), А також морально готовий до отримання травм рук. Найчастіше при гальмуванні об бордюр відбувається величезний удар керма, ламає пальці людини. Але подумайте про те, що пальців у вас 20, а життя всього одне.

Наостанок: для того, щоб не потрапляти в подібні ситуації слід не нехтувати технічним обслуговуванням свого автомобіля і регулярно перевіряти гальмівну систему!

 

Джерело: Dexpens