AutoNews

В Україні закінчилося пільгове розмитнення євроблях: які штрафи чекають на водіїв

З 11 листопада в Україні не можна розмитнити автомобіль на європейських номерах за пільговою ставкою. Тепер власників євроблях може зупинити патрульна поліція, якщо транспорт не перереєстрували протягом пільгового періоду.

Поліцейські можуть виписати штраф у розмірі 8,5 тис. грн, після чого від митниці “прилетить” більш серйозний штраф у розмірі 170 тис. грн.

Але власникам євроблях залишили шанс уникнути покарання — на митниці водій має пояснити, чому транспорт не перереєстрували, а у суді надати вагомі аргументи.

Якщо суд винесе рішення про сплату — власнику доведеться заплатити величезний штраф. В іншому випадку справа може закінчитися конфіскацією майна.

Вже з 11 листопада зареєструвати старе авто на українські номери можна за повною ціною протягом 10 днів після перетину кордону.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Станом на 9 листопада, понад 83 тис. автомобілів розмитнено, а бюджет отримав 2,9 млрд грн.

Нагадаємо, що пільговим розмитненням міг скористатися водій уживаного легкового авто протягом 150 днів. Учасникам бойових дій цей термін продовжили до 8 лютого 2022 року.

Не весь транспорт можна було зареєструвати зі знижкою. Існували деякі обмеження, і євробляхи повинні відповідати таким критеріям:

  • автомобілю понад 5 років;
  • вага транспортного засобу трохи не перевищує 3,5 тонни;
  • один українець може розмитнити лише один автомобіль;
  • автомобіль завезли на територію України до 2021 року.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-11 12:01:44