AutoNews

«Вікна запотіли, значить, водій пив» – час розбити міф

Майже кожна людина, незалежно, чи є вона водієм чи ні, «знає», що вікна запотівають, якщо водій вживав алкоголь і, відповідно, таким методом його можна швидко виявити.

Типу, спирт випаровується від людини, котра вживала спиртовмісні напої. Впевнені, що це так і більше жодних пояснень немає?

Фізика алкоголю

Насправді якщо розібратись детальніше, то запотівання вікон в автомобілі до алкоголю має лише дотичний стосунок. Основна причина утворення конденсат на вікнах (воно ж – запотівання) полягає у звичайнісінькому фізичному явищі.

Тепле та вологе повітря при дотику з холодною поверхнею переходить із газоподібного стану в рідку форму. Таким чином, скло покривається водяним конденсатом і чим більше теплого повітря, тим більше вологи утворюється.

До чого тут алкоголь?

Людина, котра вживала алкогольні напої, за фактом, перебуває в стані спиртового отруєння: в неї підіймається температура, частішає дихання.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Це призводить до того, що п’яна людина починає виділяти більше тепла, котре нагріває повітря навколо нього.

В досить холодну погоду різниця між температурою на вулиці та в салоні автомобіля буде суттєвою, що й призведе до утворення великої кількості конденсату на вікнах.

Почему потеют стекла в автомобиле - Автомастер

І ще одне

Ми вже вирішили, що алкоголь і запотівання вікон в салоні авто мають лише часткову спільність. Зовсім не обов’язково всередині має перебувати випивша людина.

Такий же ефект з’явиться, коли водій сяде за кермо одразу після фізичних навантажень. Тіло в такий момент теж виділятиме значно більше тепла, від чого і виникатиме явище, котре ми описали раніше.

 

Джерело: Dexpens