Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AutoNews

Як навчити дитину дотримуватись Правил Дорожнього руху

Як правильно вчити

Насамперед дорослі можуть подумати, що дітям треба пояснювати, які дорослим: чому не можна, яка небезпека та відповідальність. Але для дітей весь трактат може бути досить нудним і вони навіть половини не дослухають, тим паче нічого не запам’ятають. Тому тут важливий інший підхід, котрий зацікавить дитину та в цікавішій формі донесе важливість інформації та її дотримання.

Щоб дитячий мозок засвоїв сказане, важлива не лише теорія, але й практика. Тобто йому потрібно «пережити» момент, щоб зрозуміти, як діяти можна, а як не потрібно. Для цього існують спеціальні ігрові форми, котрі викликають в дітей більший інтерес.

Як розповісти про небезпеку і не породити страх

Якщо ви просто скажете дитині «Не можна, бо я так сказала/сказав», то цей аргумент лише викликатиме в них тривогу, що можна за порушення «отримати від батьків». Насправді ж це зовсім неправильно і ефекту вистачить ненадовго. Як відомо, заборонений фрукт хочеться спробувати сильніше за інші.

Вам потрібно набратись спокою та терпіння, щоб дитина засвоїла все сказане саме так, як воно є насправді: без казок, що її вкрадуть чи насварять чужі дяді.

Йти вулицею і постійно звертати увагу свого чада на всеможливі небезпеки не потрібно категорично. Інакше ви просто спровокуєте в нього фобію і він просто боятиметься доріг, як вогню.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин
Правила дорожнього руху для дітей

Найкращі методи полягають у пізнанні правил через мультики, книги з малюнками, котрі наочно показують ситуації, аудіокниги та ігри. Це легко зацікавить дитину, захопить його, пояснить про безпеку та небезпеку на дорозі, завдяки чому він легко сприйматиме сказане, аналізуватиме по-своєму дитячому і найголовніше – не викликатиме в нього тривогу та страх.

В якому віці можна починати пояснювати

Дошкільний вік – саме час. Але навантажувати різко великими обсягами інформації не варто. Краще поступово, дозовано, щоб бути впевненим, що дитина справді сприймає ваші слова, як належить.

Для початку ознайомте її зі світлофором. Розкажіть про його функції, про кольори та що вони означають і як потрібно поводитись відповідно до сигналу світлофора. Також буде добре прищепити звичку давати руку комусь з дорослих, що супроводжує дитину під час переходу дороги.

Майте на увазі, що дитина зчитує вашу поведінку і бере за приклад. Тому не порушуйте самі, тоді й дитина не допускатиме помилок, котрі можуть коштувати здоров’я.

Правила дорожнього руху для дітей

В 3 роки можна вивчати ПДР з допомогою ігор. Але завжди вважайте на вікові категорії дитини. Наприклад, в 6 років дитина не здатна різко визначити джерело шуму. Тому може не зреагувати на авто, що стрімко наближується. Років до 8 діти навіть плутають де ліворуч, де праворуч. Це теж варто врахувати. Власне, тому й потрібно дітей поступово вчити, щоб не завантажувати новим і вони забували старе.

Нюанси

В дитини може бути непередбачувана поведінка: дуже емоційні діти важче концентруються. Навіть маючи базові поняття про ПДР, вони можуть запанікувати, розгубитись і навіть не рухнутись з місця.

Правила дорожнього руху: права та обов'язки пішоходів | Безоплатна правова допомога

Щоб боротись з цим, психологи рекомендують наступне:

  • Складіть дитині безпечний маршрут в садочок/школу;
  • Кілька разів пройдіться разом та поясніть, де можна переходити дорогу і як правильно це робити;
  • Експеримент: дайте дитині обрати, де перейти дорогу. Можете спеціально показати неправильне місце і подивитись, як вона відреагує.

Якщо ви бачите, що дитина важче приймає інформацію і губиться, не думайте підвищувати голос чи силою змушувати вчити. Поговоріть, розпитайте про страхи, поясніть, що це нормально і з цим можна впоратись. Тоді успіх гарантований.

Джерело: Dexpens