AutoNews

Як перемикати передачі, якщо в дорозі раптово відмовило зчеплення

Будь-яка система може вийти з ладу і це передбачити неможливо, якщо немає зовнішніх явних ознак. Зчеплення теж не виняток. Якщо воно відмовляє, то перемикати передачі, як зазвичай, вже не вийде.

Відбутись така ситуація може з кількох причин. Наприклад, обрив троса від педалі до виделки, або проблема у витискному підшипнику, котрий відповідає за розведення дисків.

Якщо ви ще десь в місті, то можна викликати евакуатор і відправлятись на СТО ремонтуватись. Але що робити, якщо ви далеко і такої можливості нема?

Для таких випадків і існують водії з досвідом, котрі передають мудрість молодому поколінню. Отже, вони стверджують, що тут можна легко «вирулити».

Потрібно увімкнути першу передачу, коли двигун не працює і крутити стартером, натискаючи легко на педаль газу. В цю мить машина може почати смикатись, але завдяки тому, що ви підтримуєте оберти, можна повільно котитись до якогось пункту, де вам нададуть допомогу вже професійну.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Як перемикати передачі?

Коли ви відпустите педаль газу, шестерні швидко змінять положення і у вас є шанс перейти на нейтральну передачу. Треба просто відпустити газ та увімкнути нейтральну.

Передачу можна і підвищувати, якщо ви вгадаєте оберти двигуна. Якщо панель приладів показує 1500-2000 обертів. То можете увімкнути потрібну передачу і без педалі зчеплення. Але зусиль вам для цього потрібно трохи більше.

Можно ли ездить слишком медленно по ПДД?

Якщо треба навпаки нижчу передачу, то можна добитись її шляхом перегазування на нейтральній. Потрібно перейти з поточної на нейтральну, а потім натиснути на газ. Коли оберти впадуть, тоді увімкніть передачу, яка вам необхідна.

Автомобілісти, котрі побували в таких ситуаціях кажуть, що краще вмикати високі передачі і на них рухатись (4-ту чи навіть 5-ту). Так ви зможете без зчеплення дістатись до людей.

Джерело: Dexpens