AutoNews

Як перевірити генератор автомобіля

Що може бути причиною поломки?

Як і будь-який інший агрегат, генератор має властивість ламатись та виходити із ладу. Це може трапитись через підшипники, котрі розсипаються від надмірних навантажень. Також через занадто зношений шків чи пошкоджені витки статорної обмотки, що призводить до короткого замикання електричного ланцюга.

Щоб такого не траплялось, потрібно небагато: всього лише вчасно проводити діагностику, щоб запобігти виникненню проблем.

Як перевірити генератор на справність та які прилади для цього потрібні?

Как проверить генератор на машине: с мультиметром и без него. Подробная инструкция для проверки

Для цієї нескладної операції нам потрібен вольтметр, котрим можна виміряти величину струму віддачі та струму збудження, переконатись в цілісності діодного моста генератора та інше.

Перед цим варто переконатись, що всі умови діагностики дотримані: акумулятор відповідає вимогам до електричної ємності, що вказано в техпаспорті, двигун заведений і перебуває на високих обертах, ремінь генератора натягнутий та забезпечує надійний привід.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Найпростіший спосіб перевірки генератора зводиться до заміру напруги на провідниках струму в різних режимах роботи:

  • Перед запуском двигуна треба заміряти напругу на клемах: показники мають бути від 12,5 В або вище;
  • Після увімкнення запалювання (двигун вимкнений) напруга впаде до 0.1-0.3 В (мін. поріг – 12.4 В);
  • Після запуску силового агрегату знову вимірюємо напругу на клемах батареї, де нормальними показниками є 13,5-14,5 В. Якщо напруга вища, то робимо висновок, що акумулятор перезаряджений. Причиною цього може бути як сам генератор, так і невеликий остаточний ресурс батареї. Якщо показники нижче норми, варто перевірити і генератор, і проводку.
Не снимая: как проверить генератор на машине одним мультиметром без спецприборов | autobann.su

Як тестером перевірити заряд генератора?

Для цього варто від’єднати від генератора плюсовий дріт і встановити на його місце мінусову клему вольтметра (плюсова має бути на акумуляторі). Далі варто завести двигун і подивитись на зміни показників приладу: спочатку струм має бути більшим за 5Ампер, потім знижуватись на фоні отримання зарядки акумулятора.

Будь-яка різниця показників вже свідчить про певну несправність. Що саме заважає генератору нормально працювати визначить детальна діагностика, яку проводять відповідні СТО.

 

Джерело: Dexpens