AutoNews

Як перевірити свічки запалювання: 5 способів

Якщо раптово двигун починає «хамити» і в його роботі очевидні косяки, то це сигнал, що час заглянути під капот і глянути на свічки. Особливо, коли некоректна робота проявляється на холостих обертах і збільшується витрати пального.

Зараз швидко поясню, як перевірити свічки запалювання аж 5-ма різними способами.

Якщо перевірка свічок запалювання вас лякає, то можете віддати авто в компетентні руки і не морочити собі голови. Але, на мою думку, ця базова навичка має бути в кожного водія, тому будемо зараз пробувати зробити це своїми руками.

Як перевірити свічку запалювання самостійно

Метод 1

Найпростіший метод перевірки – почергово знімати дроти зі свічок запалювання на заведеному моторі. При цьому варто прислухатись до роботи двигуна – якщо після зняття свічки бурчання мотору не змінилось, то саме вона вийшла з ладу і її потрібно або почистити, або поміняти.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Метод 2

Ще один з розряду простих способів, але з більшою ефективністю: треба викрутити свічку, надягнути на неї дріт, поставити свічку на клапанну кришку і покрутити стартером. На справній свічці буде видно яскраву і чітку іскру.

Метод 3

Перевірка свічок запалювання з допомогою «пістолета». Він у вільному доступі в автомобільних магазинах. Свічку потрібно вставити в спеціальний отвір і подивитись, чи з’явиться іскра. Якщо не виникла – викидайте свічку.

Метод 4

Майже ідентичний до попереднього способу. Лише для перевірки тут треба самому оглядати свічку і мати в руках п’єзо-запальничку. Дротик, котрий йде від п’єзоелектричного модуля потрібно подовжити, а потім прикріпити до наконечника знятої свічки.

Зображення, що містить світлий, мікрофон Автоматично згенерований опис

Сам п’єзоелектричний блок треба притиснути до корпусу свічки і натиснути на кнопку на блоці.

Нема іскри – є нова свічка.

Зображення, що містить торт, вогонь, темний, рослина Автоматично згенерований опис

Метод 5

Перевірка свічок запалювання під тиском. Нам знадобиться нескладна конструкція з 20-кубового шприца і відповідного гужону. Такий чином створюється тиск на свічку, котрий буде близьким до робочого і перевірити детальніше.

Джерело: Dexpens