AutoNews

Як визначити екологічний клас автомобіля

Автомобілі давно вже стали нам більше, ніж просто засобом пересування. І їх кількість щодня збільшується невпинними темпами, від чого довкілля зазнає все більше забруднення. Допустити екологічної катастрофи аж ніяк не можна, відповідно й почали розглядати питання, як би зменшити вплив на природу.

Результатом цього стало створення такого поняття як «Екологічний клас».

Що це та як визначити екологічний клас автомобіля – читайте далі.

Зображення, що містить текст, сервіз

Автоматично згенерований опис

Екологічний стандарт (або клас) – це єдина установлена для всіх автомобілів, що виробляються норма речовин, котрі є небезпечними для навколишнього середовища та містяться у вихлопних газах транспортних засобів.

Перша згадка про стандарт датується 1988 роком під назвою «Євро-0». Чотири роки після цього його замінив новий стандарт, котрий називався «Євро-1». На сьогодні найновішим класом є «Євро-6». Орієнтовно раз на 4-6 років класи зазнавали змін.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Чим цей клас буде вищим, тим суворіші будуть вимоги до автомобілів. На зразок, клас «Євро-6» передбачає вміст вуглекислого газу у вихлопі максимум 130 грамів на кілометр пробігу. І в жодному разі не більше.

Зображення, що містить автомобіль, надворі

Автоматично згенерований опис

Здається, проблема вирішена: обмеження діють, природа не забруднюється, автомобілі підпорядковуються певним вимогам, проте не все так казково. Обмеження не стосуються автомобілів, котрі виробляє країна або ж були ввезені на територію після того, як прийняли відповідний клас.

Простими словами: якщо машина була ввезена років зо 30 тому і ніяк не відповідає екологічним вимогам екології, то ніхто не зможе заборонити користуватись цим автомобілем на рівні з іншими.

Як визначити екологічний клас автомобіля?

Для цієї процедури нам потрібен тільки VIN-код і більше нічого. До речі, екологічний клас вашого транспортного засобу можна змінити: для цього спеціально встановлюють відповідне обладнання.

Його місія – додатково позбавляти вихлопні гази від заборонених речовин, проте задоволення це коштує дорого. Виробники встановлюють його для того, щоб авто мало дозвіл на зняття з конвеєра і це тільки збільшує кінцеву вартість автівки.

Зображення, що містить дерево, автомобіль, надворі, припаркований

Автоматично згенерований опис

Один нюанс з «папки недоліків» екологічного стандарту, про котрий варто сказати – це те, що автомобілі відповідають встановленим нормам лише на початку користування.

З часом те обладнання, що займається очищенням забруднюється та забивається сміттям і пропускає у вихлоп більше «нечисті».

Джерело: Dexpens