AutoNews

Як запаяти радіатор машини та вберегти його ресурс

Як працює радіатор та яка його функція

Радіатор складається з труби з проходами, які забезпечують простір для сполучення із повітрям. В нього нескладний принцип роботи – не допускати перегрівання силового агрегата, в котрого середня температура перебуває в межах 2000 градусів.

Але в процесі згоряння двигун нагрівається ще більше. Тоді головне завдання радіатора – усунути більшу частину виділеного тепла.

Який це має вигляд? Гадаю, настав час згадати про таку рідину, як антифриз.

Загалом наче нескладна система, все працює, як треба. Тоді в який момент може траплятись біда, що знадобиться аж така процедура, як запаяти радіатор?

Як знайти місце поломки?

Радіатор, як і інші деталі з часом може виходити з ладу. Він може забиватись сміттям чи страждати від множинних ударів, від цього і втрачає свою початкову робочу здатність. Якщо ігнорувати вчасну заміну рідини в ньому, то поломка теж гарантована. Все просто – антифриз почне кипіти, утворяться повітряні корки і тиск зростатиме.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Радіатор постійно під впливом змін температури та тиску, пластикові деталі ще швидше зношуються. Тому тріснутий бачок, який залишився сухим, може провокувати перегрів двигуна.

Щоб визначити несправність, достатньо просто відкрити капот, де вже утворились патьоки охолоджуючої рідини.

Логічно, що таку неприємність потрібно усувати і якнайшвидше.

Чим заклеїти радіатор?

Холодна зварка буде найкращим рішенням, якщо десь утворилась пробоїна. Для цього потрібні: наждачний папір, ацетон, холодна зварка та гайкові ключі.

Насамперед нам потрібно виявити місце протікання. Потім відкрутити болти, злити всю рідину, від’єднати шланги та дістати винуватця свята (радіатор). Нерідко трапляється, що протікання трапляється під час роботи, коли температура дещо вища. За нормальних умов протікання не буде, тому визначити місце тріщини складно, а точніше, неможливо.

Зображення, що містить особа, чоловік, фрезерний станок Автоматично згенерований опис

Отже, закриваємо всі входи радіатора і залишаємо тільки один. До нього під’єднується компресор. Далі опускаємо радіатор у велику посудину, наповнену водою і шукаємо тріщину за бульбашками повітря, котрі почнуть виходити.

Наступним кроком буде чистка та сушка поверхні радіатора наждаком. Це потрібно для того, щоб клей глибоко проник. Цей етап вимагає уважності та зосередженості, тому не поспішайте у виконанні процедури.

На питання, чим заклеїти радіатор відповідаємо – необхідну кількість зварки з’єднуємо з активатором та перемішуємо. Багато клею робити не варто, щоб не засох ще до початку робіт. Також не забудьте про використання рукавичок. Наносимо отриманий засіб на поверхню та даємо трохи часу на застигання.

Далі це місце на ваш розсуд – або зашпаклювати, або пофарбувати.

Повертаємо радіатор на місце, під’єднуємо все необхідне, заливаємо охолоджуючу рідину та перевіряємо.

Ось і все.

Джерело: Dexpens