AutoNews

Як зняти авто з обліку: які документи і скільки коштує

Продаж свого авто – це приємна процедура, адже результатом стане отримання коштів, котрі вам можуть бути дуже потрібні. Загалом це не складно – раціонально підготувати авто до продажу, знайти покупця, уточнити всі деталі та віддати машинку в нові турботливі руки.

Для остаточного завершення угоди потрібно виконати ще одну місію – зняти машину з обліку. Вона трохи клопітка, проте, як співає гурт Без Обмежень – «Без неї ніяк».

Що ж, розберімося, як зняти авто з обліку.

Зображення, що містить текст

Автоматично згенерований опис

Для того, щоб зняти з обліку авто потрібно звернутись до головного сервісу МВС, в котрому авто проходило реєстрацію. Безліч різних документів в цій процедурі вам не потрібно і якщо ви переймаєтесь питанням, скільки коштує зняти машину з обліку, то не хвилюйтесь – великих витрат цей процес не вимагає.

Загалом, щоб зняти авто з обліку ціна сягатиме близько 500 гривень. Це якщо не враховувати додаткових витрат, проте вони теж незначні.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Які документи вам необхідні для зняття авто з обліку?

  • Паспорт власника авто з ксерокопіями першої та шостої сторінок;
  • Ідентифікаційний код з копією;
  • Техпаспорт автомобіля, котрий знімається з обліку;
  • Державні номерні знаки;
  • Висновок криміналіста про оригінальність агрегатів авто.
Зображення, що містить особа

Автоматично згенерований опис

При знятті з обліку номери віддаються теж. Але якщо ви хочете їх залишити і оформити на нову куплену автівку, то для цього можна написати відповідну заяву. В ній ви вказуєте термін (до 3-х місяців) і залишаєте заставу за них.

Якщо після закінчення терміну ви не прийдете, то номери знищуються, а застава залишається в бюджеті сервісного центру.

Перелічених документів цілком вистачає для зняття авто з обліку за умови відсутності додаткових нюансів: типу кредитного автомобіля чи того, котрий перебував, як застава.

Ще одне, що вам слід врахувати, коли прийде час зняти машину з обліку – штрафи. Якщо у вас залишились неоплачені штрафи, то саме час це зробити. Адже це вагома причина, щоб відмовити вам у знятті і додаткова колотнеча.

Наступна причина, чому вам можуть відмовити в процедурі зняти авто з обліку – це заміна номерних агрегатів. Приховати їх заміну не вийде, адже зняття авто з обліку неможливе без звіряння та оцінки експерта-криміналіста.

Скільки коштує зняти машину з обліку

За попередніми даними, вам потрібні кошти на такі витрати:

  • Регіональний сервісний центр – 205,45 грн для іноземних машин, 167,93 грн – український виробник та СНД;
  • Криміналістична експертиза – 198 грн;
  • Готування акту експерта-криміналіста – 54,36 грн;
  • Сплата банківських комісій за операції.

Джерело: Dexpens