AutoNews

Як зробити гараж своїми руками швидко та недорого

Зображення, що містить дерево, надворі, будівля, будинок

Автоматично згенерований опис

З чого почати

Гадаю, ви відповіли швидше, аніж дочитали до цього місця. А хто не здогадався, то знайте: будь-яке будівництво починається з проєкту, в котрому мають міститись наступні дані:

  • Тип гаража (добудування чи окремо);
  • Призначення (на скільки авто розрахований);
  • Габарити побудови;
  • Дані по даху: площа, кут нахилу, технологія зведення, матеріал крівлі та ін.;
  • Тип фундаменту;
  • Тип облицювального матеріалу;
  • Схема гаража;
  • Матеріал стін.

Зазвичай матеріал для стін та воріт обирають різний. Гаражні ворота роблять із профнастилу можна встановити на гараж, на зразок, з піноблоків чи цегли. Профнастил – універсальний матеріал, котрий придатний не лише для крівлі, але й для парканів.

Який матеріал обрати

Тут абсолютно вибір за вами: якщо хочете зекономити кошти, то встановлюйте конструкцію із металу та утепліть її. Якщо надаєте перевагу високій надійності, то будуйте з цегли та газосилікатних блоків.

Дерев’яний гараж

Зображення, що містить будівля, надворі, будинок

Автоматично згенерований опис

Це швидкий та недорогий спосіб, як зробити гараж для машини. Перевага такої будови в тому, що вона має малу вагу, легко будується та легко зноситься, не шкодить екології та не сильно б’є по бюджету.

Недолік дерева в тому, що воно легкозаймисте і швидко згоряє. Окрім того, сприятливе для розповсюдження грибка та комах, а від вологи воно набухатиме. Захиститись від цього можна шляхом обробкою спеціальними засобами та пароізоляцією.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин

Металевий гараж

Зображення, що містить надворі, будівля, земля, дерево

Автоматично згенерований опис

Хороший варіант хоча б тому, що його можна легко переносити з місця на місце у разі потреби. Щодо витрат на будівництві, то обійдеться досить бюджетно. Тим паче, що метал – надійний матеріал, котрий служить тривалий час. Головне, обробити його від дії вологи, інакше почне ржавіти.

Недолік металевого гаражу в тому, що в ньому часто вологе повітря, котре погано впливає на автомобілі, що тривалий час там зберігаються.

Гараж з цегли

Зображення, що містить небо, будівля, надворі, цегла

Автоматично згенерований опис

Цегляний гараж буде мати, насамперед, цікавий вінтажний вигляд, а ще простоїть сто років, якщо його правильно збудувати. Щоправда, будівництво займе більше часу і витрати на матеріали вас не потішать.

Гараж із газосилікатних блоків

Зображення, що містить дерево, надворі, будівля, будинок

Автоматично згенерований опис

Ці блоки значно більші, аніж цегла, тому будівництво буде тривалішим по часу. З основних переваг варто виділити здатність утримувати тепло всередині, ізоляцію від зайвих вуличних шумів та морозостійкість. До речі, з боку екології до газосилікатів немає жодних претензій.

Який фундамент робити

Є три типи фундаменту, на котрих найчастіше виростають гаражі.

Стовпчастий фундамент ефективний на ділянках з пучинистим ґрунтом. Цей вид більше підходить під легкі гаражі.

Стрічковий фундамент закладають під важкі побудови. По периметру майбутніх стін екскаватором або вручну виривають траншеї, куди засипається піщана подушка, що обов’язково гідроізолюється. Далі опалубка, укладання арматури і зверху заливається бетон.

Через тиждень опалубку знімають і гідроізолюють фундамент.

Монолітний фундамент є найдорожчим варіантом з-поміж перелічених. Це все тому, що на нього йде найбільше матеріалу. Такий тип фундаменту заливають на просадкових та пучинистих ґрунтах.

Як зробити дах на гаражі своїми руками

Дах найкраще робити односкатним. Це і швидко, і дешево.

Спочатку встановлюються мауерлати на протилежні стіни, перед цим проклавши між ними шар гідроізоляції і закріпивши їх довгими шматками арматури. Між мауерлатами потрібно вкласти бруси, закріпити зручним для вас способом, зробити зверху решетування та змонтувати на неї покрівельний матеріал.

Наступним кроком буде монтування воріт.

Зображення, що містить текст, у приміщенні

Автоматично згенерований опис

Всередині можете начиняти, як вашій душі завгодно. Ви тут сам собі дизайнер.

Головне, що стисло, але за фактом розповіли, як зробити гараж своїми руками.

Джерело: Dexpens