AutoNews

Який термін придатності в подушок безпеки

Ми неодноразово підіймали тему із подушками безпеки та обґрунтовували їх цінність в сучасному автомобілі. Сьогодні ж розберемось із терміном експлуатації. Як з’ясувалось, певна частка водіїв вважають, що встановлені на заводі еірбеги можуть прослужити весь термін експлуатації автомобіля. Щось сумніви виникли…

Отже, чому б не визначити це зараз?

Коли ви купляєте б/у автомобіль, вашим завданням стає не лише оцінити зовнішню справність авто, але й дізнатись, чи був попередній власник уважним до дотримання регламенту обслуговування. В питанні систем безпеки це важливо, адже на старих автомобілях подушки безпеки встановлювали терміном на 10-15 років.

Як тільки термін закінчувався, їх потрібно змінювати на нові. Все тому, що піропатрон мав малу надійність і від старості міг просто не спрацювати.

Перевіряємо подушки

Щоб дізнатись, який вік подушок безпеки у вашому авто, їх потрібно зняти та глянути дату виробництва. Особливо уважно потрібно приглядатись автовласникам, в машини котрих встановлені подушки фірми Takata. На жаль, компанія має погану славу через те, що в період з 2002 до 2015 року встановлювала браковані подушки. Потім обман викрився і фірма розорилась.

Мазазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин
Суета вокруг Takata - журнал "АБС-авто"

Кажуть, що сучасні авто оснащені подушками нового типу, які без заміни можуть служити весь термін використання автомобіля. Все б нічого, проте важливе «але»: автомобільні виробники кажуть, що термін експлуатації автомобіля – це 5 років, а потім вони знімають з себе відповідальність за будь-які несправності.

Как узнать, работают ли в машине подушки безопасности - Лайфхак - АвтоВзгляд

Тому якщо ви помітите якісь недоліки чи помилки в системі безпеки, краще відразу відправитись на діагностику і усунути їх.

Джерело: Dexpens